Завершення «Північного потоку-2» може відкластися через позицію Данії — компанія-будівельник трубопроводу
Введення в експлуатацію російського морського газопроводу «Північний потік—2» може відкластися на невизначений термін через позицію влади Данії, яка досі не видала дозвіл на прокладання трубопроводу у своїй економічній зоні.
Про це повідомили представники компанії OMV, яка будує газопровід, передає «Интерфакс».
«Теоретично це можливо… Nord Stream 2 AG (дочірня компанія Газпрому — ред.) може виконати плат. Але ми не знаємо, коли презентують рішення (щодо дозволу на будівництво у Данії)», — повідомив голова OMV Райнер Зеле на прес-конференції у Москві.
За його словами, чим довше влада Данії не видаватиме дозвіл на прокладання трубопроводу, тим більшою буде затримка у введенні трубопроводу в експлуатації.
Зазначимо, що відповідно до графіка, «Північний потік-2» мають ввести в експлуатацію 1 січня 2020 року, коли закінчується чинний контракт на транзит російського газу через ГТС України.
Напередодні повідомлялось, що «Північний потік-2» наразі готовий вже на 57%.
Наразі Газпром отримав дозволи на будівництво «Північного потоку-2» у майже всіх країнах, через води та територію яких планують прокладати трубопровід, зокрема у Росії, Фінляндії, Швеції та Німеччині. Водночас, єдиною країною, яка поки не надала Газпрому дозвіл на спорудження газопроводу є Данія.
27 березня повідомлялось, що Данія відмовила Газпрому у прокладанні «Північного потоку-2» у своїх територіальних водах. Водночас на розгляді в уряду Данії наразі перебуває ще 2 альтернативні маршрути прокладання газопроводу.
Північний потік-2, або Nord Stream-2 є другою гілкою проекту «Північний потік», націленого на постачання російського газу до ЄС в обхід України та східних держав-членів Євросоюзу. Перша гілка (Nord Stream-1) функціонує від 2011 — 2012 років. Друга гілка мала дозволити Газпрому постачати російський газ до ЄС без використання української газотранспортної системи.
Нагадаємо, Німеччина дозволила прокласти «Північний потік-2» на своїй території. США попередили Німеччину про санкції через газопровід «Північний потік-2».
Зазначимо, що транзит російського газу через газотранспортну систему України є однією з найбільших статей експорту українських послуг та приносить Україні щороку близько 3 мільярдів доларів.
Втрата Україною транзиту означатиме втрату значної частини валютної виручки.
- Поділитися: