УКРАЇНА

У Конгресі США підтримали виділення $250 млн на безпекову допомогу Україні

25 травня, 2018 08:03
УКРАЇНА/У Конгресі США підтримали виділення $250 млн на безпекову допомогу Україні
Зберегти
Вигляд
Палата представників Конгресу підтримала виділення 250 млн доларів на допомогу Україні у сфері безпеки в рамках законопроекту про оборонний бюджет США на 2019 рік.

Палата представників Конгресу підтримала виділення 250 млн доларів на допомогу Україні у сфері безпеки в рамках законопроекту про оборонний бюджет США на 2019 рік.

Законопроект підтримали у четвер, 24 травня, повідомляє  у Facebook посольство України в США.

Сума коштів, яку пропонують виділити, на 100 млн більша, ніж Комітет пропонував надати у поточному бюджетному році.

Наголошується, що у документ включені основні положення проекту «Закону про співпрацю з Україною з питань кібербезпеки».

«Він, зокрема, передбачає допомогу Україні у посиленні власних можливостей з захисту від кібератак, забезпечення безпеки комп’ютерних мереж органів державної влади, зменшення залежності від російських інформаційних і комунікаційних технологій, сприяння участі у програмах обміну інформацією», —  підкреслили в посольстві.

Також у законопроекті підтверджується прихильність США Хартії про стратегічне партнерство між Україною та США, Будапештського меморандуму про гарантії безпеки, підтримки співробітництва України з НАТО.

Перед поданням на підпис президента, проект закону про Бюджет США на 2019 рік «на потреби національної оборони» має бути узгоджений з версією, ухваленою Сенатом, і повторно ухвалений обома палатами Конгресу.

Раніше повідомлялося, що США в рамках проекту закону про «Бюджет 2019 року на потреби національної оборони» планують виділити Україні 250 мільйонів доларів.

Раніше Сполучені Штати поставили в Україну протитанкові системи Javelin. 30 квітня президент Порошенко підтвердив прибуття Javelin в Україну. Президент заявляв, що їх мають поставити за рахунок США.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Джавеліни» в Україні: як (не)будемо використовувати

У Міноборони зазначили, що ЗСУ почнуть працювати з комплексами 2 травня. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Україна отримає «Джавеліни» від США: що це означає? — опитування Atlantic Council

Пов`язані новини