Конституційний суд отримав подання 50 народних депутатів щодо відповідності конституції реформи органів прокуратури, в результаті якої зокрема з’явився Офіс генпрокурора.

Про це повідомили в прес-службі Конституційного суду.

Йдеться про закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо першочергових заходів із реформи органів прокуратури» від 19 вересня 2019 року.

«Суб’єкт права на конституційне подання обстоює позицію, що прийняття оспорюваного Закону «обумовило звуження змісту та обсягу існуючих прав громадян, запровадило дуалізм правових засад організації і діяльності прокуратури України, статусу прокурорів»», — йдеться у повідомленні.

Подання підписали переважно народні депутати з фракції «Опозиційна платформа — За життя».

Нагадаємо, 23 вересня 2019-го президент Володимир Зеленський підписав закон щодо реформи прокуратури, ухвалений Верховною Радою 19 вересня.

Новий закон передбачає створення Офісу генпрокурора, посаду очільника ГПУ може займати лише особа з юридичною освітою — попередній склад Ради скасував цю норму для призначення генпрокурором Юрія Луценка.

Також закон ліквідовує військові прокуратури і передбачає «кадрове перезавантаження» органів прокуратури — для цього мають провести переатестацію чинних прокурорів та залучити до роботи нових на конкурсних засадах.

Крім того, згідно із законом, у ГПУ з'явився новий департамент процесуального керівництва в особливо важливих кримінальних провадженнях.

Процедуру переатестації прокурорів планували завершити до 1 вересня 2020 року, скоротивши штат Генеральної прокуратури України як мінімум на 25-30%.

5 березня Верховна Рада висловила недовіру і звільнила з посади генерального прокурора України Руслана Рябошапку, за якого розпочали реформу.

17 березня Верховна Рада підтримала призначення нової очільниці Держбюро розслідувань Ірини Венедіктової на посаду генерального прокурора України.

Поділитись: