У Коста-Риці вперше уклали одностатеві шлюби. Це перша країна Центральної Америки, яка їх легалізувала

76-річний активіст Марко Кастільйо (зліва) зі своїм чоловіком Родриґо Кампосом поцілувалися після укладання шлюбу в Сан-Хосе, Коста-Рика, 26 травня 2020 року
76-річний активіст Марко Кастільйо (зліва) зі своїм чоловіком Родриґо Кампосом поцілувалися після укладання шлюбу в Сан-Хосе, Коста-Рика, 26 травня 2020 рокуEPA-EFE/JEFFREY ARGUEDAS

У Коста-Риці 26 травня набув чинності закон, який легалізовує одностатеві шлюби. Країна стала першою в Центральній Америці, яка вдалася до цього кроку.

З цієї нагоди президент Карлос Альварадо написав у Twitter, що відтепер Коста-Рика визнає права геїв і лесбійок, на які вони завжди заслуговували.

«Відсьогодні емпатія й любов мають стати керівними принципами, які дозволять нам рухатися вперед і будувати країну, в якій є місце для кожного», — йдеться у твіті Альварадо.

Першими шлюб уклали дві дівчини Даріца Арая і Александра Квірос, передає BBC. Їхню церемонію показували по національному телебаченню, а пряму трансляцію у Facebook дивилися 20 тисяч людей.

Одна з найстаріших пар, що уклали шлюб відповідно до нового закону — 76-річний Марко Кастільйо та Родриґо Кампос. На церемонії були присутні лише суддя й двоє свідків — кількість гостей обмежили через коронавірус.

Після укладання шлюбу пара поцілувалася перед камерами — у захисних масках.

«Це початок на шляху до рівності, яка спонукає нас і далі боротися за повагу, на яку заслуговують люди з відмінною сексуальною орієнтацією», — цитує Кастільйо Reuters.

У серпні 2018 року Конституційний суд Коста-Рики постановив, що заборона укладання шлюбу для одностатевих пар є дискримінаційною і неконституційною. Суд дав костарикському парламенту півтора року для впровадження свого рішення.

Одностатеві шлюби вже дозволені в деяких країнах Латинської Америки — Аргентині, Бразилії, Колумбії, Еквадору, Уругваї та окремих частинах Мексики.