У країнах Європи та Азії фіксують спалахи пташиного грипу

Всесвітня організація охорони здоров'я тварин (OIE) повідомляє про декілька спалахів пташиного грипу у країнах Європи та Азії. Це свідчить про те, що вірус швидко поширюється.

Про це пише The Guardian.

У Південній Кореї 15 листопада повідомили про спалах грипу на фермі з близько 770 тисячами птиць. Усіх тварин зарізали. А тиждень тому спалах грипу зафіксували на птахофабриці в Японії — це перший спалах у країні цього сезону.

У Європі про спалах пташиного грипу H5N1 повідомила Норвегія. Там інфекцію виявили у зграї з 7 тисяч птахів.

Пташиний грип циркулює і серед диких птахів, тож коли вони взимку мігрують із материкової Європи до Великої Британії, вірус може поширюватися на домашню птицю. Нещодавно у країні визначили зону профілактики пташиного грипу, у якій фермери мають дотримуватися суворих обмежень.

Наприклад, мають обмежити кількість людей, які можуть заходити у вольєри до птахів; обов'язково мають змінювати одяг до та після відвідування вольєрів. Крім того, птахівні повинні бути «непривабливими для диких птахів», наприклад, потрібно прибрати воду та їжу з загального доступу.

У Бельгії теж оголосили про підвищений ризик пташиного грипу, наказавши тримати птицю в приміщенні після того, як у дикого гусака поблизу Антверпена виявили інфекцію. Раніше аналогічні обмеження ввели у Франції та Нідерландах.

Епідеміологів також непокоїть, що вірус може передаватися людям. Так, у Китаї упродовж цього року вже зафіксували 21 випадок інфікування людей пташиним грипом H5N6 — це більше, ніж за 2020 рік.

Грип птиці — це вірусна хвороба птахів, що має великий рівень заразності, та для якої характерний гострий перебіг з ураженням органів дихання, травлення та іншими ускладненнями.

На грип хворіє птиця будь-якого віку, а смертність під час захворювання досягає 80-100%. Наразі лікування пташиного грипу не розробили.

На «пташиний грип» можуть хворіти люди, однак такі випадки рідкісні. Так, одночасна циркуляція людських типів вірусів грипу (H1N1, H3N2, H2N2) і високопатогенних штамів пташиного грипу (H5N1, H7N3) може призвести до утворення пандемічного варіанта вірусу пташиного грипу H5N1, небезпечного для людини.

За інформацією ВООЗ, починаючи з 2003 року у світі зафіксували 861 випадок захворювання на пташиний грип серед людей. 455 із них завершилися летально. Найбільше заражень виявили в Єгипті (359), Індонезії (200) та В'єтнамі (127).

Ставалося це у випадках, якщо люди контактували з інфікованою твариною або поверхнями, де залишилася слина чи кал заражених птахів. Водночас наразі немає доказів інфікування пташиним грипом через споживання правильно обробленого м’яса.