В окупованому Росією Криму мовлення українських радіостанцій майже повністю перекрили сигналом російського радіо.

Про це повідомила Кримська правозахисна група.

За результатами моніторингу радіоефіру в 19 населених пунктах півострова сигнал українського радіо частково або повністю перекритий мовленням російських радіостанцій.

«Російська влада практично заблокувала українське FM-радіомовлення на півострові, незаконно захопивши українські радіочастоти та фактично позбавивши громадян України доступу до інформації незалежних українських станцій», — йдеться в повідомленні.

Правозахисники зазначили, що Росія повністю ігнорує той факт, що глушіння радіосигналів засуджується Міжнародною конвенцією електрозв’язку в 1947 році та Генеральною Асамблеєю ООН в 1950 році.

Моніторинг виявив, що у 8 населених пунктах на півночі Криму всі частоти українських радіостанцій зайняті російськими: йдеться про Красноперекопськ, Зелена Нива, Солоне озеро, Завіт-Ленінський, Єрмакове, Джанкой, Зарічне та Воїнка.

Ще в 11 населених пунктах українське радіо присутнє в ефірі частково, але на більшості частот чути тільки російські станції.

При цьому на контрольованій території біля КПВВ «Чонгар» та «Чаплинка» чути сигнал двох російських радіостанцій — «Спутник» та «Море».

Нагадаємо, раніше Кримська правозахисна група оприлюднила дані, що в Криму Росія глушить 7 українських радіостанцій, а місцеві провайдери блокують доступ до 12 українських інформаційних ресурсів.

25 січня на Херсонщині завершили будівництво телерадіостанції для мовлення на окупований Росією Крим.

/Олександр Стебницький

Поділитись: