В анексованому Криму 10 провайдерів повністю блокують 12 українських інформаційних сайтів і 2 соціальні мережі. Ще 28 сайтів заблоковані частково.

Про це йдеться у моніторингу Кримської правозахисної групи.

Перевірку провели у дев’яти населених пунктах на анексованому півострові. Йдеться про Білогірськ, Севастополь, Сімферополь, Керч, Джанкой, Ялту, Бахчисарай, Красноперекопськ та район. Загалом перевірили 34 українських інформаційних сайти, доступ до яких був повністю або частково заблокований щонайменше в одному з населених пунктів.

Моніторингу, який був проведений в лютому-березні 2019 року, показав, що всі 10 провайдерів повністю блокуть 12 сайтів з цього списку, зокрема: «Чорноморська телерадіокомпанія», «Цензор.нет», «След.нет», «5 канал», «15 минут», «Фокус», «Депо», «Українська правда», «РБК-Україна», «Укрінформ», «Главком», Uainfo. Також повністю заблокований доступ до соціальних мереж LinkedIn та Telegram.

Сайти «Главное» і «Громадське радіо» блокують 9 із 10 провайдерів. Сайт Громадського телебачення не включали до переліку тих, які перевіряли.

Правозахисники зазначили, що лише кілька сайтів заблоковані з посиланням на вимоги Роскомнагляду. З іншим, які не внесені до реєстру заборонених у Росії, просто не встановлюється з’єднання або з’являється помилка.

Поділитись: