У Кривому Розі зірвали тренінг на дводенному фестивалі «Знайди рівновагу», присвяченому питанню камінг-ауту. Організатори написали заяву до поліції.

Про це Громадському повідомив параюрист «Альянс.Глобал» Генрі Дем’яновіч, який мав проводити тренінг.

Він розповів, що до початку заходу під будівлю прийшли кілька людей, які скандували «Гомодиктатура не пройде» та тримали в руках плакати «Україна — не содом», «Гомосексуалізм — гріх».

Згодом вони зайшли в приміщення, відгородивши стіл, де параюрист мав проводити тренінг.

На оприлюдненому ним відео чути, як один з опонентів акції повторює: «Ми проти збочення, ми проти збоченців».

«Ми боремося за своє майбутнє покоління, яке, я вважаю, не повинно рости в такому дебілізмі під назвою ЛГБТ», — сказав противник заходу у футболці з написом «Слава нації».

Тоді організатори кілька разів спробували викликати поліцію. Правоохоронці, за словами Дем'яновіча, прибули приблизно за годину після візиту противників заходу. Нікого не затримали.

Одна з організаторок акції Кіра Кріґєр зазначила Громадському, що написала заяву щодо образливих заяв опонентів акції, а також перешкоджання діяльності громадської організації.

«Сподіваюсь на ефективне розслідування, звісно, проте не впевнена, що воно таким буде», — вказала Кріґєр.

Та додала, що захід був закритим — місце та час заходу не анонсували, інформацію надсилали лише верифікованим учасникам. Тому для них лишається незрозумілим, як про фестиваль дізналися противники заходу, зокрема один з найбільш активних — представник «Правого сектору» Віталій Оніщенко.

Кріґєр вказує, що фестиваль був орієнтованим на лесбійок та бісексуальних жінок, зокрема питання камінг-ауту. 18 травня планували провести три сесії: юридичні, психологічні аспекти камінауту та театральний воркшоп.

«Сьогодні ми не змогли провести жодної сесії, замість відкритого перформансу (який планували на 19 травня — ред.) завтра проведемо театральний воркшоп: ми вважаємо, що подивитись на питання ідентичності через мистецтво - важливий та цікавий досвід, й не хочемо втрачати цю можливість», — розповіла організаторка.

Поділитись: