У Кривому Розі знайшли понад кілограм ртуті посеред вулиці. На місці працювали рятувальники

Розлита посеред вулиці Кривого Рогу ртуть, 5 жовтня 2021 року
Розлита посеред вулиці Кривого Рогу ртуть, 5 жовтня 2021 рокуДСНС України

У Кривому Розі на одній з вулиць просто неба знайшли більш як кілограм розлитої ртуті. Її помітили перехожі та повідомили про це рятувальників.

Про це повідомили у Державній службі з надзвичайних ситуацій.

Надзвичайники в засобах захисту органів дихання зібрали ртуть у герметичну посудину та провели демеркуризацію ㅡ остаточне видалення ртуті та її з'єднань для виключення отруєння людей і тварин.

Загалом рятувальникам вдалося зібрати 1 100 грамів розлитої ртуті. У ДСНС зазначають, що наразі загрози життю та здоров’ю громадян немає.

Що треба знати про ртуть?

Це метал сріблясто-білого кольору. За звичайних умов це легкорухома рідина, що після удару ділиться на дрібні кульки. В разі підвищення температури випаровування ртуті збільшується. Варто пам'ятати, що пари ртуті та її сполуки дуже отруйні.

Концентрація парів ртуті в повітрі понад 0,2 мг/м3 спричиняє гостре отруєння організму людини. Його симптоми можна відчути через 8-24 години: починається загальна слабкість, головний біль та підвищується температура; згодом з'вляється біль у животі, розлад шлунку, біль у яснах. Якщо вдихати малі концентрації парів ртуті протягом тривалого часу — можна отримати хронічне отруєння.

Якщо ви розбили градусник із ртуттю — варто вивести найбільш вразливих людей із приміщення, відчинити всі вікна для провітрювання та, захистивши органи дихання хоча б вологою марлевою пов'язкою, негайно почати прибирати ртуть спринцівкою. Збирати її потрібно в банку, яку потім треба щільно закрити. Забруднені місця слід вимити мильно-содовим розчином та провітрювати приміщення кілька діб.

Якщо ртуті розлилося більше, ніж в одному термометрі — потрібно ізолювати приміщення, викликати рятувальників чи принаймні поліцію.

Що робити в разі отруєння?

Як зазначають у ДСНС, в разі гострого отруєння потрібно негайно промити шлунок водою з 20-30 г активованого вугілля або білковою водою (збитий з водою яєчний білок), після чого дати постраждалому молоко, а потім проносне.

Перед цим слід вивести постраждалого з зони ураження та забезпечити повний спокій, а опісля — госпіталізувати.

В разі ж легкої (початкової) форми не варто контактувати зі ртуттю щонайменше 3-4 тижні та забезпечити лікування в стаціонарних умовах.