УКРАЇНА

У Криму системно депортують українців, які відмовились отримувати паспорт РФ — правозахисники

31 серпня, 2018 16:37
УКРАЇНА/У Криму системно депортують українців, які відмовились отримувати паспорт РФ — правозахисники
Зберегти
Вигляд
Росія порушує права українців в анексованому Криму, які відмовилися отримати російський паспорт. Окупаційна влада таких громадян видворяє з півострова, як мігрантів.

Росія порушує права українців в анексованому Криму, які відмовилися отримати російський паспорт. Окупаційна влада таких громадян систематично видворяє з півострова, як мігрантів.

Про це йдеться у дослідження правоозахисної організації «Кримська правозахисна група».

«Після окупації Криму де-факто влада півострова примушує місцевих жителів отримувати громадянство РФ. Тих громадян України, хто не захотів або не зміг отримати документи окупаційної влади, системно штрафують і/або депортують з Криму», — йдеться у повідомленні.

Аналітики «Кримської правозахисної групи» провели дослідження, з'ясувавши, що з початку анексії півострова «судами» Криму було розглянуто щонайменше 8479 справ за «статтею 18.8 КоАП РФ» про «порушення проживання в Росії».

Серед них — у 6972 випадків, де винесено постанову про призначення покарання. «З розглянутих постанов у 36,9% випадках крім штрафу застосовується покарання у вигляді депортації. Слід зазначити, що депортація застосовується до громадян України, які проживали в Криму на момент окупації — це щонайменше 79 випадків», — йдеться у дослідженні.

Зазначається, що у 40 випадках серед тих, кого депортують, у Криму залишалися сім'ї чи близькі.

За підрахунками правозахисників, з початку анексії Криму було депортовано близько 2,5 тисяч громадян.

«Якщо прийняти 36.9% як показник для всіх 6972 постанов, то можна припустити, що за період окупації з Криму депортовано близько 2550 осіб, переважна більшість з яких є громадянами України», — йдеться у дослідженні.

27 серпня керівник Українського культурного центру в Криму Леонід Кузьмін повідомив, що у Криму не залишилось жодної школи з українською мовою навчання.

16 березня 2014 року на території Автономної Республіки Крим Росія провела невизнаний світовою спільнотою референдум про статус півострова. Президент Росії Володимир Путін 18 березня 2014 року оголосив про «включення Криму до складу РФ» — таким чином, Росія анексувала український півострів. Україна, Європейський союз та Сполучені Штати не визнали результати голосування на так званому «референдумі».

В Росії та в анексованому Криму утримують 64 українських політв'язня, 27 з яких перебувають на території Росії.

58 — затримані у Криму чи у справах, пов'язаних з Кримом. Ці цифри не враховують в'язнів, що утримуються на території самоназваних республік.

Пов`язані новини