Війна

У Криму в 2014-му на бік Росії перейшли 10 тисяч українських військових — екс-глава Міноборони

7 лютого, 2018 18:29
Війна/У Криму в 2014-му на бік Росії перейшли 10 тисяч українських військових — екс-глава Міноборони
Зберегти
Вигляд
У 2014-му році під час анексії Криму з 12 тисяч українських військових на півострові 10 тисяч перейшли до складу російських сил.

У 2014-му році під час анексії Криму з 12 тисяч українських військових на півострові 10 тисяч перейшли до складу російських сил.

Про це під час допиту у справі екс-президента Віктора Януковича повідомив екс-командувач ВМС України та в.о. міністра оборони України лютого-березня 2014 Ігор Тенюх, передає «УНІАН».

Крім того він розповів, що 28 лютого 2014 року війська в Криму почали приводити в повну бойову готовність. Однак днем раніше, 27 лютого, приведення до повної бойової готовності військ було скасовано тодішнім командувачем військово-морськими силами Ільїним.

За словами Тенюха, він на засіданні РНБО у 2014-му ініціював повномасштабну військову операцію, запропонував «йти на прорив». Проте його пропозицію не підтримали, «зокрема Юлія Тимошенко, яка сказала, що військова операція призведе до повномасштабної війни».

Тоді ж дійшли компромісу: війська приводяться у повну бойову готовність, але лише в межах військових частин. Також не дозволили використовувати бойову авіацію.

7 лютого, в Оболонському суді Києва у справі про держзраду екс-президента Віктора Януковича допитували трьох свідків: Андрія Цимбалюка, Валентина Наливайченко та Ігоря Тенюха. Також під стінами суду відбулась акція з вимогою прискорити розгляд справи

Тенюх в суді заявив, що на момент захоплення Криму, Військово-морські сили України були укомплектовані контрактниками з АРК.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Втеча екс-президента, анексія Криму та контакти з Кремлем: що розповіли Аваков та Яценюк на суді про держзраду Януковича.

Також суд у справі Януковича допитав чотирьох охоронців екс-президента.

Пов`язані новини