Станом на 2014 рік Військово-морські сили України складалися лише з контрактників, що проживали на території Криму.

Станом на 2014 рік Військово-морські сили України складалися лише з контрактників, що проживали на території Криму.

Про це під час допиту у справі екс-президент Віктора Януковича повідомив екс-командувач ВМС України та в.о. міністра оборони України лютого-березня 2014 Ігор Тенюх. 

За його словами, така укомплектація готувалась поступово, з приходом Віктора Януковича до влади у 2010 році.

«З приходом до влади Віктора Януковича у 2010 році, по-перше, пішла кадрова зачистка. Звільнили мене, потім мого заступника Островського, потім пішли зміни командирів батальйонів. За наказом колишнього головнокомандувача Лебедєва почалось безпідставне скорочення Збройних Сил України зі 180 тисяч до 160. Також безпідставно були розформовані всі військові комісаріати»,— сказав Тенюх. 

Він упевнений, що повне укомплектування Військово-морських сил місцевими жителями Криму і неможливість долучення до служби добровольців, сприяло втраті Україною півострова.

7 лютого, в Оболонському суді Києва у справі про держзраду екс-президента Віктора Януковича допитували трьох свідків: Андрія Цимбалюка, Валентина Наливайченко та Ігоря Тенюха. Також під стінами суду відбулась акція з вимогою прискорити розгляд справи

Раніше судове засідання вкотре перенесли. Тоді суддя зазначив, що судді погоджуються зі стороною обвинувачення щодо того, що адвокати порушують розумні строки розгляду кримінального провадження.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Зрадник №1»: за що судять Януковича.

Раніше у справі про державну зраду Януковича допитали екс-главу МЗС Андрія Дещицю, спікера Ради Андрія Парубія, а також міністра внутрішніх справ Арсена Авакова та екс-прем'єр-міністра Арсенія Яценюка. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Втеча екс-президента, анексія Криму та контакти з Кремлем: що розповіли Аваков та Яценюк на суді про держзраду Януковича.

Також суд у справі Януковича допитав чотирьох охоронців екс-президента.

У грудні минулого року суд ухвалив рішення про виклик на допит президента Петра Порошенка та інших високопосадовців як свідків у справі про держзраду екс-президента Віктора Януковича. 

Поділитись: