У Кривому Розі на алеї у Сквері Героїв установили знак, де згодом планують побудувати Монумент у пам’ять про загиблих військових.

У Кривому Розі на алеї у Сквері Героїв установили знак, де згодом планують побудувати Монумент у пам’ять про загиблих військових.

Про це повідомляє кореспондентка Громадського.

Відкривали знак Іван та Олександра Шияни — діти загиблого під час виходу з-під Іловайська старшини Андрія Шияна, який служив у 40 батальйоні теріторіальної оборони «Кривбас», а також  дружина Андрія — Катерина.

Місце встановлення майбутнього Монументу освятив священик.

Ініціаторами встановлення ще одного монументу виступили бійці, що також прйшли Іловайськ.

Фото: Микола Чирва/Громадське

Вшанувати пам'ять загиблих зібралися понад 150 людей. Серед учасників заходу заступник командира батальйону «Кривбас» Юрій Сіньковский, який поіменно зачитав імена усіх полеглих у боях за Україну мешканців Кривого Рогу та навколишніх сіл. Поіменний список зачитували більше 10-ти хвилин.

Представники місцевої влади організували власне покладення о 12-й годині на тій самій Алеї, але біля іншого пам’ятника. До громади вони традиційно не приєднались.

Зазначимо, що у статуті Кривого Рогу 29 серпня є офіційним Днем  жалоби.

У Києві у роковини під будівлею посольства Росії влаштували акцію пам'яті, організатори виклали хрести із фотографіями загиблих під Іловайськом військових.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Репортаж з Іловайська: як живе місто через три роки після трагедії

28 серпня 2014 року українські війська, які складались переважно із добровольчих батальйонів, потрапили в оточення в Іловайську Донецької області . 

За даними СБУ, під Іловайськом на той час перебували 3,5 тисячі російських військових.

У ніч з 28 на 29 серпня глава РФ Володимир Путін звернувся до бойовиків із закликом відкрити гуманітарний коридор для українських військових, що опинилися в оточенні.

29 серпня вранці українські військові двома організованими колонами почали рух з міста за попередньо домовленими з російською стороною маршрутами.

Обидві колони під час виходу із міста були розстріляні бойовиками та російськими регулярними частинами.

Згідно із розслідуванням ГПУ, яке продовжувалось 3 роки, під час Іловайського котла загинули 366 військових, ще 429 — дістали поранення різного ступеня, а близько 300 — потрапили у полон.

Вісім українських бійців, які воювали в оточенні під Іловайськом у серпні 2014 року, вже три роки залишаються у полоні бойовиків

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Помилки керівництва АТО та масове дезертирство — головні висновки розслідування Іловайської трагедії.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile