ENRU

Переселенцям в пансіонаті у Пущі-Водиці побили вікна та вимкнули електрику

У київському пансіонаті «Джерело», в якому живуть переселенці з Донбасу, у Пущі-Водиці побили вікна та вимкнули електрику.

Мешканка пансіонату, переселенка з Луганська, Галина Курносова розповіла Громадському, що група, яка складалась з близько 20 осіб, скоїла напад на пансіонат.

Фотографії надали Громадському мешканці пансіонату

«Близько 12 години ми побачили, що приблизно 20 осіб йдуть один за одним, одягнені наче у будівельну форму, з ломами, молотками, сокирами. З ними був, як він представився, представник Гомоная (співвласник будівлі — ред.) і сказав, що вони йдуть робити ремонт. Потім вони почали ламати двері, ми їх не пускали. І цей «представник Гомоная» почав говорити «бийте вікна». Вони почали бити вікна. Ми їх відбили і викликали поліцію», — сказала вона.

За словами мешканки, поки перша група нападників била вікна, інша підійшла до щитової і вимкнула електрику.

«Коли приїхала поліція, всі розійшлись. Але залишилися «представник Гомоная» та ще три особи. Вони сказали, що проходили повз і нічого не бачили», — сказала вона.

Курносова також повідомила, що одна жінка постраждала внаслідок нападу.

«Коли ми пішли задній двір, він (один з нападників — ред.) її штовхнув, вона впала і вдарилася головою», — сказала вона.

Інша мешканка пансіонату, луганчанка Юлія Мартиненко, повідомила з посиланням на слова сусідів, що нападників було від 20 до 30 осіб.

«Мені сказали, що біля магазину, що розташований неподалік пансіонату стоять якісь машини і там стоять люди. Десь приблизно через півгодини вимкнули світло. Люди почали кричати, що бьють вікна. Одну жінку вдарили», — сказала вона.

Мешканці пансіонату блокують машину «Київенерго», яке приїхало підключати електрику найближчим будівлям, а пансіонату відмовилось

«Ті, хто був унизу кажуть, що частина людей прийшла до ґанку, люди забарикадували двері, а вони стали кидати стільці, каміння у вікна. Кажуть, що десь є кров. А частина людей залишилась там, де трансформатор, щось звідти винесли», — сказала вона.

Мешканка додала, що на момент приїзду поліції зловмисники залишили місце інциденту.

За словами жінки, нападники були одягнені в щось схоже на робу.

У поліції Києва підтвердили, що біля пансіонату стався конфлікт.

«Поліція отримала повідомлення, що там виник конфлікт, одразу виїхала патрульна поліція. Слідчо-оперативна група Оболонського управління поліції. З'ясувалось, що конфлікт виник між людьми, які там проживають і представниками одного зі співвласників цього пансіонату», — повідомила речниця поліції Києва Оксана Блищик.

Вона додала, що під час конфлікту один з мешканців пансіонату застосував зброю.

«Це мисливська зброя, вона зареєстрована в установленому законом порядку. Він зробив один постріл. Зараз ми розуміємо, хто ця людина. Зброю вилучають, проводяться огляди. Відкрите кримінальне провадження за статтею «Хуліганство». Встановлюємо всі обставини та причини», — сказала вона.

У поліції немає інформації про потерпілих.

У свою чергу співвласник «Джерела» В'ячеслав Гомонай заявив, що в пансіонат прийшла бригада будівельників, щоб зробити ремонт.

«Вони підійшли до пансіонату, пролунало чотири постріли», — сказав він.

За словами Гомоная, після пострілів почалася штовханина.

«Вони намагалися туди зайти і не зайшли. І переселенці і будівельники викликали правоохоронні органи. Що стосується електрики: пансіонат в аварійному стані. Можуть виникнути нещасні випадки, бо там є оголені дроти та інше. За моїм розпорядженням, електрики в підстанції відключили електрику. Підстанція є моєю власністю, я маю право відряджати туди електриків з відповідним досвідом», — сказав Гомонай.

За словами співвласника, було розбито лише одне вікно і це, ймовірно, сталося під час штовханини.

«Це одне вікно, невелике вікно. І то, не повністю розбите, а так» — сказав Гомонай.

Також за його словами, підрядники дочекалися поліції і їх відвезли у відділок.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Золоте Джерело»: як переселенці боролись за пансіонат.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram