У Києві представники праворадикальних організацій зірвали лекцію про права ЛГБТ-спільноти на досвіді Росії.

У Києві представники праворадикальних організацій зірвали лекцію про права ЛГБТ-спільноти на досвіді Росії.

Про це повідомила виконавча директорка неурядової організації Amnesty International Оксана Покальчук.

За її словами, увечері у креативному просторі Underhub на вулиці Мечникова мала відбутися лекція, де планували обговорити закон про заборону пропаганди гомосексуалізму в Росії.

«На цей момент лекція не відбулась. Ми перебуваємо в приміщенні, заблоковані праворадикальними організаціями. Поліція вимагає від нас залишити приміщення. Ми боїмось, що якщо залишимо, то ніхто не зможе забезпечити нам безпеку», — розповіла Покальчук.

За її словами, заблокованими правими рухами у приміщенні перебувають близько 30 людей. Вони попросили у поліції надати їм часу на те, аби вони викликали приватну охорону.

«Нам не дали час на це. Зараз конкретно поліція вимагає, щоб ми залишили приміщення при тому, що до радикальних настроєних чоловіків і жінок, які блокують вхід і агресують на нас, претензій ми не бачимо», — наголосила Покальчук.

У коментарі Громадському речниця Amnesty International Марія Гур’єва повідомила, що поліція, яка була присутня на заході, відмовилася захищати гостей заходу, адже «вас п’ятеро, а їх 20».

«Ми написали Зозулі (голові патрульної поліції Києва – ред.), викликали 102. На нападників ми будемо подавати заяву. Ще до заходу нам відправляли погрози у Facebook», — повідомила Гур’єва.

За її словами, серед нападників був очільник київського «Правого сектору» та ще кількох радикальних угруповань.

«Щодо дій поліції — ми будемо працювати з адвокатами. На місці було небагато поліцейських, і вони чи то не хочуть напрягатись, чи то побоюються», — додала Гур’єва.

Раніше у Полтаві представники «Нацкорпусу» зірвали тренінг, присвячений ЛГБТ-спільноті.

Поділитись: