УКРАЇНА

У Києві праворадикали зірвали лекцію про ЛГБТ та заблокували приміщення

10 травня, 2018 21:45
УКРАЇНА/У Києві праворадикали зірвали лекцію про ЛГБТ та заблокували приміщення
Зберегти
Вигляд
У Києві представники праворадикальних організацій зірвали лекцію про права ЛГБТ-спільноти на досвіді Росії.

У Києві представники праворадикальних організацій зірвали лекцію про права ЛГБТ-спільноти на досвіді Росії.

Про це повідомила виконавча директорка неурядової організації Amnesty International Оксана Покальчук.

За її словами, увечері у креативному просторі Underhub на вулиці Мечникова мала відбутися лекція, де планували обговорити закон про заборону пропаганди гомосексуалізму в Росії.

«На цей момент лекція не відбулась. Ми перебуваємо в приміщенні, заблоковані праворадикальними організаціями. Поліція вимагає від нас залишити приміщення. Ми боїмось, що якщо залишимо, то ніхто не зможе забезпечити нам безпеку», — розповіла Покальчук.

За її словами, заблокованими правими рухами у приміщенні перебувають близько 30 людей. Вони попросили у поліції надати їм часу на те, аби вони викликали приватну охорону.

«Нам не дали час на це. Зараз конкретно поліція вимагає, щоб ми залишили приміщення при тому, що до радикальних настроєних чоловіків і жінок, які блокують вхід і агресують на нас, претензій ми не бачимо», — наголосила Покальчук.

У коментарі Громадському речниця Amnesty International Марія Гур’єва повідомила, що поліція, яка була присутня на заході, відмовилася захищати гостей заходу, адже «вас п’ятеро, а їх 20».

«Ми написали Зозулі (голові патрульної поліції Києва – ред.), викликали 102. На нападників ми будемо подавати заяву. Ще до заходу нам відправляли погрози у Facebook», — повідомила Гур’єва.

За її словами, серед нападників був очільник київського «Правого сектору» та ще кількох радикальних угруповань.

«Щодо дій поліції — ми будемо працювати з адвокатами. На місці було небагато поліцейських, і вони чи то не хочуть напрягатись, чи то побоюються», — додала Гур’єва.

Раніше у Полтаві представники «Нацкорпусу» зірвали тренінг, присвячений ЛГБТ-спільноті.

Більше про:
# ЛГБТ
Пов`язані новини
Світ
30 жовтня 2018
«У Білорусі немає ніяких сексуальних меншин»: екс-глава МЗС Польщі у мемуарах згадав діалог із Лукашенком
Президент Білорусі Олександр Лукашенко заявляв, що у Білорусі «немає ніяких сексуальних меншин». Про це у своїх мемуарах написав екс-глава Міністерства закордонних справ Польщі Радослав Сікорський, передає «Белсат». Зустріч Олександра Лукашенка і Радослава Сікорського відбулася напередодні президентських виборів 2010 року. У зустрічі також брав участь колишній міністр закордонних справ Німеччини Ґідде Вестервелле. Вестервелле — відкритий гей. Тоді, згадує Сікорський, між ними та Лукашенком відбувся такий діалог: «Наша європейськість побудована не тільки на толерантному ставленні до національних меншин, а й до сексуальних меншин, — цитує сам себе Сікорський. — Лукашенко подивився на мене як на божевільного, і витримавши паузу, з подивом сказав: «Але у нас в Білорусі немає ніяких сексуальних меншин». Польська і німецька делегації переглядаються, і вже всі, хто сидить за столом, відчувають себе божевільними, але я вирішую продовжувати тему і звертаюся до нього, як до пацієнта: «Пане президенте, я розумію, що Білорусь має свою специфіку. Але гіпотетично, якщо такі меншини з'являться, то ви будете ставитися до них толерантно?» Лукашенко дивиться то на мене, то на Вестервелле (екс-глава МЗС Німеччини), і посміхаючись каже:
Перевірено
Зберегти