У Києві презентували Білу книгу про стратегію деокупації Криму
Міністерство з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб України презентувало стратегію повернення анексованого Криму. Вона називається Білу книга «Крим після анексії. Державна політика, виклики, рішення і дії»
Міністерство з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб України презентувало стратегію повернення анексованого Криму. Вона називається Білу книга «Крим після анексії. Державна політика, виклики, рішення і дії», повідомляє Урядовий портал.
Як повідомляє прес-служба відомства, ця книга — результат експертної роботи фахівців Українського незалежного центру політичних досліджень. Їхні зусиллся спрямовані на розробку стратегії з деокупації Криму.
У виданні проаналізовано процес формування політики щодо Криму як з боу України, так і з боку Росії.
«Російська влада дуже швидко намагалася уніфікувати Крим з іншими регіонами Росії. Начебто це період тривав один-два роки, але в окремих речах він, станом на сьогоднішній день, продовжений до 2019 року. Це майнові питання, питання лісового господарства, навіть питання пожежних структур. Тобто, не так легко Крим «переварюється» окупаційною владою», — повідомила експертка Українського незалежного центру політичних досліджень Юлія Тищенко.
Вона підкреслила, що «автономність» Криму в складі Росії є дуже умовною, оскільки рішення і кадри органів виконавчої влади визначаються централізовано, на рівні уряду Росії, і місцева влада на цей процес не впливає.
Також Тищенко зазначила, що окрім цього Крим є дуже витратним для Росії.
«Крим став одним з найбільш дотаційних регіонів Російської Федерації, конкуруючи з Чеченю та Інгушетією», — сказала вона.
Разом з тим експертка звернула увагу на брак інформації про кримську політику України, перш для все — для населення анексованого півострова. В якості прикладу вона привела статистику вступу кримської молоді до українських вищих учбових закладів: за її словами, кількість студентів з півострову не перевищує 200 осіб.
«Стратегія» також аналізує поточну політико-правову ситуацію, що склалася з моменту окупації. Статус окупованої території, захист громадян і їх майнових прав, статус внутрішньо-переміщеної особи і політика санкцій відносно країни-агресора.
Також у документі розглядається інформаційна, освітня та соціальна політика окупаційної влади, а також те, що може протиставити їй Україна.
За словами міністра з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб Вадима Черниша, в цій книзі представлені якісні аналітичні матеріали, які можуть бути використані різними відомствами для подальшої роботи в напрямку деокупації півострова.
- Поділитися: