У Києві учасники праворадикальної організації С14 провели «Марш здорової молоді». Декілька десятків праворадикалів пройшли колоною по вулиці Леся Курбаса, відвідавши місцеві «наливайки».

У Києві учасники праворадикальної організації С14 провели «Марш здорової молоді». Декілька десятків праворадикалів пройшли колоною по вулиці Леся Курбаса, відвідавши місцеві «наливайки»: учасники організації вимагали від власників закрити заклади і «залишали попередження».

Про це повідомляє кореспондентка Громадського.

«Громадськість не повинна закривати на це очі. Якщо ви бачите, що у вашому районі відкриваються такі наливайки, приїдемо ми або інші хлопці, і вже наступного разу їх не відкриють», — заявили представники С14.

«Досить бухати, час бунтувати», — викрикують гасла учасники акції.

Вони закликали місцевих жителів «не мовчати і не закривати очі на наркоторгівлю та торгівлю алкогольним напоями».

Марш супроводжували декілька десятків правоохоронців, а також поліція діалогу.

Учасники акції пройшли маршем вулицею Курбаса Фото: Ольга Волинець/Громадське

Водночас, як повідомляє спільнота «Київ Оперативний», представники С14 зайшли до «наливайок» і «залишили попередження  власникам».

«Завітали до декількох «наливайок»... Залишили попередження на їх стінах», — йдеться у повідомленні.

Учасники акції розмалювали «наливайки» у Києві Фото: С14

Під час маршу праворадикали запалили файєри. Більшість учасників С14, які брали участь в акції, прикривали обличчя масками.

Заступниця речниці поліції Києва Яна Неруш у коментарі Громадському повідомила, що до правоохоронців не надходило заяв від власників «наливайок», які розмальовували праворадикали.

На питання, як поліція реагувала, коли бачила відповідні дії учасників акції, Неруш відповіла: «Як мінімум, туди одразу прибували патрульні».

С14 — українська праворадикальна організація, що декларує прихильність до українського націоналізму. Почала діяльність 2009 року.

У липні повідомлялось, що праворадикали С14 побили заступника голови партії«Розумна сила».

Раніше поліція Києва оголосила підозру координатору праворадикальної організації С14 Сергію Мазуру за фактом погрому табору ромів на Лисій горі в Голосіївському районі Києва. Йдеться про погром табору ромів на Лисій горі 22 квітня 2018 року.

Нагадаємо, праворадикальна організація С14 позивається до суду проти Громадського.

Одним із документів у позовній заяві є копія поста у Twitter англомовної служби Громадського, в якому група С14 характеризується як «неонацистська». Цей пост було зроблено 4 травня, коли представники С14 насильно вели бразильського бойовика Рафаеля Лусваргі до СБУ.

Також С14 надало експертизу від Інституту політичних та етнонаціональних досліджень ім. І.Ф.Кураса НАН України про тлумачення термінів «націоналізм», «нацизм» та «неонацизм». 

В експертизі йдеться про те, що «поняття націоналізму його узагальненому вигляді не містить в собі ані позитивної, ані негативної конотації; воно є констатуючою, а не оціночною категорією».  

Водночас низка експертів, які вивчають праві рухи, зазначають, що сьогодні в Україні неонацизм проявляється в невеликих організаціях, наприклад, у С14. 

Так, спеціаліст з ультраправого руху, кандидат політичних наук Антон Шеховцов у коментарі Громадському висловив думку, що у С14 неонацизм проявляється на системному рівні.

Експерт інституту Євроатлантичного співробітництва в Києві Андреас Умланд також зазначив, що С14, яка раніше вважалася молодіжною організацією партії «Свобода», можна кваліфікувати як неонацистську. 

20 липня суд відмовив С14 у відкритті провадження за позовом проти Громадського.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Хто такі неонацисти та чи є вони в Україні

Поділитись: