У Києві створять 10 інклюзивних центрів — рішення Київради
Київська міська рада вирішила створити 10інклюзивних центрів для дітей зособливими освітніми потребами.
Київська міська рада вирішила створити 10 інклюзивних центрів для дітей з особливими освітніми потребами.
Про це повідомляє прес-служба Київради.
Згідно з рішенням, в кожному з 10 районів столиці створять по одному інклюзивно-ресурсному центру. У них надаватимуть комплексну психолого-педагогічну оцінку розвитку та послуги дітям з особливими освітніми потребами віком від 2 до 18 років.
«Нинішнього навчального року кількість дітей з особливими потребами у закладах освіти столиці зросла більше ніж на 40% і становить майже 700 дітей. Також фактично вдвічі збільшилася кількість таких закладів. Тож щоб надалі ефективно працювати з дітьми, які мають особливі потреби, ми маємо створити в Києві інклюзивно-ресурсні установи нового ґатунку», — зазначила ініціаторка ухваленого рішення, депутатка Київради Ганна Старостенко.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Школа замість інтернату: що треба знати про реформу інклюзивної освіти
Вона нагадала, що створення інклюзивно-ресурсних центрів є важливою та невід’ємною частиною реформування освітньої галузі у межах концепції «Нової української школи».
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Нова українська школа: 9 змін, які пропонує Міносвіти
За її словами, такі заклади здійснюватимуть системний супровід дитини з особливими потребами в інклюзивних школі, дитячому садку та професійно-технічному закладі освіти, проводитимуть комплексну психолого-педагогічну оцінку розвитку дитини, консультативну та просвітницьку діяльність із батьками.
Також вони вестимуть реєстр дітей, закладів, реабілітаційних закладів системи освіти, охорони здоров’я, соціального захисту та громадських об’єднань, які надають різнобічну допомогу дітям з особливими освітніми потребами.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Безбар’єрний доступ: як в Україні запроваджують інклюзивну освіту
Створювати інклюзивно-ресурсні центри планують шляхом реорганізації наявної мережі психолого-медико-педагогічних консультацій. Керівником кожного з центрів буде окремий директор, якого призначатимуть на посаду на три роки на конкурсній основі.
Рішення підтримали 87 депутатів.
Нагадаємо 23 травня 2017 року Рада підтримала закон про навчання дітей з інвалідністю у звичайних школах.
- Поділитися: