У Києві відкривається виставка «Ідентичність. За завісою неозначеності»

18 березня Національний художній музей України відкриває виставку «Ідентичність. За завісою неозначеності». Вона представить роботи сучасних художників з України, Естонії, Латвії, Литви, Норвегії, Данії, Ісландії, Фінляндії та Швеції. На думку організаторів проекту, усі ці країни об’єднує розташування на окраїнах або перехрестях політичних сил і потреба захищатися та зміцнювати національну ідентичність.

«Цією виставкою ми хочемо переглянути поняття ідентичності, підкреслюючи його різноманітні аспекти, і заохотити підхід до національних, політичних, територіальних, соціальних та гендерних питань з позицій ідентичності», — пояснює кураторка виставки Солвіта Кресе.

Фло Касеару. Бунт, 2015

Україну на виставці «Ідентичність. За завісою неозначеності» представлять Роман Мінін, Леся Заяць та «Відкрита група», постійними учасниками якої є Антон Варга, Юрій Білей, Павло Ковач, Станіслав Туріна.

Відкрита група. Ті самі місця, 2016

Зібрані на виставці роботи виконані в різноманітних техніках і жанрах. Наприклад, інсталяція «Сад незадокументованих» Калле Хамма та Дзаміля Камангера покаже живі рослини, таємно перевезені з-за кордону до Фінляндії, Йуар Нанго з Норвегії представить плетені вручну вовняні светри, а Гудрун Хасле з Данії — вишиті панно.

Йуар Нанго. Прихистки Саамі, 2009 — донині

В рамках виставки відбудеться низка додаткових заходів. 19 березня пройде кураторська екскурсія, а 20 березня — дискусія за участі художників в Українському домі. Надалі по п’ятницях країни-учасниці проводитимуть презентації, а по неділях — спеціальні екскурсії з художниками, мистецтвознавцями, публічними людьми.

Крім того, з 4 по 8 травня пройде благодійний тиждень. В його рамках проект Stitch проведе воркшоп, що дасть змогу представникам різних соціальних груп зустрітися за одним столом, і за вишиванням познайомитись, поспілкуватись та обмінятись досвідом. Наприкінці проекту, 18 травня, Еґлє Будвітітє проведе м,обільний перформанс у міському просторі під назвою «Хореографія для самця, який біжить».

/Головне фото — Роман Мінін. Килим обіцянок, 2016.