16 березня в київському PinchukArtCentre відбулася церемонія вручення премії Future Generation Art Prize 2017.

16 березня в київському PinchukArtCentre відбулася церемонія вручення премії Future Generation Art Prize 2017. Переможницею стала Дінео Сеше Бопапе з роботою «mabu/mubu/mmu».

Робота Дінео Сеше Бопапе (ПАР) mabu/mubu/mmu. Фото надане PinchukArtCentre © 2017. Фотограф: Сергій Іллін.

Назва «mabu/mubu/mmu» представляє собі слово «грунт» у трьох різних африканських діалектах. Сама робота — це два скомпресовані шматки грунту, на яких зображені різноманітні ритуальні практики африканських народів.

Інший аспект роботи — роздуми над незалежністю та усвідомленням себе. Земля — уособлення матерії, з якої, за віруваннями, зроблені люди. Можна тут згадати біблійний наратив про людей, зроблених з глини. За словами самої мисткині, робота — це згадка про те, що відбувається у південній Африці, про природу землі, її місцезнаходження.

Переможниця отримала премію розміром $100 000, з яких $40 000 як грант на створення нових витворів мистецтва.

Крім того, спеціальну премію присудили кенійській мисткині Фібі Босвелл за роботу «Mutumia» («Жінка»).  Про свою аудіовіузальну інсталяцію художниця розповіла в інтерв'ю Громадське Культура. 

Нагадаємо, виставка номінантів Future Generation Art Prize відкрилася в київському PinchukArtCentre 25 лютого і триватиме до 16 квітня. Там представлені роботи 21 учасника.

Міжнародну нагороду Future Generation Art Prize вручають з 2009-го року. Вона розрахована на молодих художників віком до 35 років. Цього року заявки на участь надіслали понад 4400 претендентів зі 138 країн світу.

Поділитись: