У середу, 18 жовтня, з-під варти звільнили узбецького журналіста Нарзулло Охунжонова, якого раніше суд арештував на запит Узбекистану.

У середу, 18 жовтня, з-під варти звільнили узбецького журналіста Нарзулло Охунжонова, якого раніше суд арештував на запит Узбекистану.

Про це повідомив адвокат журналіста Олексій Федоров, йдеться на сайті Інституту масової інформації.

За його словами, прокуратура ухвалила рішення звільнити журналіста з-під варти. Іншої інформації адвокат не надав, оскільки ще не має рішення про звільнення.

«Він вже дома. Його звільнили сьогодні після обіду, вже десь близько 13:00 ми його забрали», — сказав адвокат, додавши, що стан здоров’я Охунжонова погіршився.

За даними ІМІ, Охунжова затримали 20 вересня в аеропорту «Київ», коли він з сім’єю прибув до України з Туреччини. 25 вересня Солом’янський суд Києва арештував його на 40 діб, попри те, що Охунжонов попросив політичного притулку в Україні.

Україна затримала Охунжонова за міжнародним ордером на арешт: Узбекистан подав міжнародний ордер на Охунжонова за звинуваченням у шахрайстві.

За інформацією Комітету із захисту журналістів, Охунжонов у своїх матеріалах критикував «авторитарну владу Узбекистану», його статті публікуються в різних інтернет-виданнях, включаючи BBC.

Перед тим, як втекти до Туреччини в 2013 році, Охунжонов очолював відділ політики та освіти на радіостанції державної Узбецької телерадіокампанії.

Нагадаємо, 14 жовтня в аеропорту «Бориспіль» прикордонники затримали азербайджанського журналіста Фікрата Гусейнова, який був у міжнародному розшуку. У вівторок 17 жовтня суд арештував на 18 діб Гусейнова.

Підписуйтесь на наш канал у Telegram

Поділитись: