Затриманого українськими прикордонниками в аеропорту «Бориспіль» азербайджанського опозиційного журналіста Фікрата Гусейнова заарештували на 18 діб.

Затриманого українськими прикордонниками в аеропорту «Бориспіль» азербайджанського опозиційного журналіста Фікрата Гусейнова заарештували на 18 діб.

Про це Громадському повідомив активіст Ялчін Гахраманогли.

Засідання проводилося у суді Борисполя 17 жовтня. Суд ухвалив взяти затриманого журналіста під варту на 18 діб. За словами активіста, його відправили до Лук'янівського СІЗО.

Адвокат Гусейнова Дмитро Мазурок готується оскаржити рішення суду. Також захист зв'язався з посольством Нідерландів в Україні, щоб підтвердити статус журналіста як політичного біженця.

«Я зв'язувався з батьками Фікрата, які живуть в Азербайджані. Вони просять українських братів сприяти його визволенню. Вони також є біженцями — втекли з Вірменії у 1989-му році», — сказав активіст.

Поки Гусейнов під арештом, в Азербайджану є час, щоб підготувати екстрадиційну заяву. Однак швидко провести процедуру екстрадиції, згідно із законом, не можна, пояснив захисник Дмитро Мазурок.

Якщо Азербайджан не встигне надіслати папери, після закінчення 18 днів Гусейнов опиниться на волі. Однак це не означає, що його не затримають після, коли заява Азербайджану надійде, пояснив Мазурок.

Фікрата Гусейнова 14 жовтня затримали прикордонники в аеропорту «Бориспіль». Він був у міжнародному розшуку.

Його колега повідомив, що влада переслідує журналіста через опозиційні погляди та політичний активізм.

Адвокат повідомляв, що його небезпечно екстрадувати до Азербайджану.

Підписуйтесь на наш канал у Telegram

Поділитись: