У Китаї ухвалили перший в історії країни антитерористичний закон

default/У Китаї ухвалили перший в історії країни антитерористичний закон
Зберегти
Вигляд

Парламент Китаю ухвалив перший в історії країни закон по боротьбу з тероризмом. У повідомленні агенства Xinhuanet вказується, що новий закон спрямований «проти тероризму всередині країни і буде сприяти підтримці міжнародної безпеки».

Деталі закону поки не опубліковані.

Як повідомляє Reuters, законопроект, опублікований парламентом наприкінці минулого року, зобов'язував телекомунікаційні компанії зберігати особисті дані китайських користувачів на території КНР, а також передавати державним органам ключі шифрування.

Крім цього, ЗМІ обмежили в поширенні інформації про тероризм: їм заборонено публікувати що-небудь, що може призвести до повторення описаних подій. Також закон забороняє засобам масової інформації уточнювати регіон, де була здійснена терористична атака.

Китайська влада, пояснюючи необхідність ухвалення закону, стверджує, що в країні зростає загроза від сепаратистів, особливо в Західному регіоні Сіньцзян (Сіньцзян-Уйгурський автономний район). Китайська влада постійно відчуває неспокій з приводу місцевого сепаратизму.

У Сіньцзян-Уйгурському автономному районі діє угрупування «Східний Туркестан», яка виступає за створення мусульманської держави на території низки країн. Китайська влада вважає її терористичною організацією, що спирається на підтримку іноземних держав.