Протягом 13 та 14 квітня з’явилися дві нові модифікації вірусу-здирника WannaCry, який вразив щонайменше 200 тисяч комп’ютерів по всьому світу. Ймовірно, їх створили не ті, хто є авторами оригінального вірусу

Протягом 13 та 14 квітня з’явилися дві нові модифікації вірусу-здирника WannaCry, який вразив щонайменше 200 тисяч комп’ютерів по всьому світу. Ймовірно, їх створили не ті, хто є авторами оригінального вірусу.

Про це прес-служба «Лабораторії Касперського» повідомила «Інтерфаксу».

«Загальна кількість варіацій вірусу, що циркулюють в інтернеті в понеділок 15 травня, до сих пір невідома. Однак за 13 і 14 травня з'явилося дві помітних модифікації», — сказав співробітник прес-служби компанії.

У компанії також поідомили, що перша з двох модифікацій вірусу WannaCry почала поширюватися 14 квітня, приблизно о 4:00 за Києвом.

«Він підключався до іншого домену. На даний момент «Лабораторія Касперського» виявила три жертви цього варіанту вимагача — в Росії та Бразилії», — повідомили у «Лабораторії».

Також наголошується, що другий варіант вірусу вміє оминати ту особливість коду програми, яка допомогла зупинити першу хвилю кібератак.

«Однак не схоже, що цей варіант набув поширення, можливо, через помилки в коді», — додав представник компанії.

Нагадаємо, що 12 травня новий вірус із вимогою викупу вразив десятки тисяч комп’ютерів у різних країнах. Найбільше таких випадків виявлено в Росії, Україні і Тайвані.

Зокрема, подібної атаки зазнали лікарні Британії, іспанська компанія Telefonica, в Росії подібний вірус вразив внутрішню комп'ютерну систему МВС, а також компанію «Мегафон».

Пізніше видання The Telegraph повідомило, що хакери, вірусна атака яких заблокувала файли, ймовірно пов’язані з Росією.

Також повідомлялося, що спеціаліст з Британії випадково призупинив новий вірус з вимогою викупу. Однак згодом з'явилася інформація, що у WannaCry з'явилася оновлена версія.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Поділитись: