Світ

У Латвії планують заборонити викладання іноземною мовою у приватних вишах

13 червня, 2018 18:00
Світ/У Латвії планують заборонити викладання іноземною мовою у приватних вишах
Зберегти
Вигляд
Профільна комісія латвійського парламенту підтримала поправки до закону про вищі навчальні заклади, згідно з якою забороняється викладання іноземними мовами у приватних вишах.

Профільна комісія латвійського парламенту підтримала поправки до закону про вищі навчальні заклади, згідно з якою забороняється викладання іноземними мовами у приватних вишах.

Про це повідомляє Delfi. 

Зазначається, що тепер залишилось лише, щоб за поправки проголосував Сейм. 

За даними Міністерства освіти Латвії, реалізація навчальних програм іноземними мовами продовжиться до завершення акредитації. Однак набір на такі програми закриють з 1 січня 2019 року. 

Згідно з новим законом, викладання іноземними мовами у вищій школі здійснюватиметься лише там, де це необхідно для досягнення цілей навчання (мовні й культурні програми).

Такі нововведення у латвійському міносвіти пояснюють прийняттям закону про середню освіту. У зв'язку з реалізацією програм навчання на етапі середньої освіти необхідно встановити чіткі умови щодо мови програм навчання в вишах і коледжах.

Нагадаємо, 2 квітня президент Латвії Раймондс Вейоніс затвердив перехід шкіл національних меншин на латиську мову навчання. Відповідний перехід передбачений в рамках освітньої реформи в Латвії.

Нагадаємо, 23 березня сейм Латвії у третьому, остаточному читанні ухвалив поправки до закону про освіту, які передбачають поступовий перехід шкіл національних меншин на навчання державною мовою.

10 березня у Ризі близько тисячі людей вийшли на акцію протесту проти збільшення частки навчання у школах державною латиською мовою. Організаторам протесту виступив «Російський союз Латвії».

У січні уряд Латвії підтримав поступовий перехід до навчання в старших класах виключно латиською мовою. У лютому більшість депутатів сейму Латвії проголосували за перехід до навчання в старших класах школи тільки латиською мовою.

Пов`язані новини