У київській лікарні «Феофанія» станом на 9 вересня перебувають восьмеро звільнених політв’язнів, які 7 вересня повернулися до України з російського полону.

Про це повідомив головний лікар «Феофанії» Ігор Семенів на брифінгу, передає «Українська правда».

Так, у лікарні залишаються Олександр Кольченко, Володимир Балух, Микола Карпюк, Павло Гриб, Євген Панов, Артур Панов, Едем Бекіров, Микола Сизонович. За словами головного лікаря, вкрай важких серед них немає.

«За вихідні дні ми зробили певні обстеження у нас є певні попередні діагнози, для кожного, хто у нас перебуває. Сьогодні буде більш деталізований, більш конкретний діагностичний пошук і, очевидно, сьогодні можливо буде виникати питання про переведення в другі структурні підрозділи вже за напрямком, в якому буде надаватися допомога», — сказав Семенів.

Він додав, що згідно з чинним законодавством лікарі не мають права говорити про діагнози.

«Вкрай важких немає. Є дехто в доброму чи задовільному стані, дехто в не зовсім задовільному стані, який буде потребувати більш інтенсивного лікування. Кожен абсолютно в різному стані: хтось важчий, хтось легший. Єдине, що можу сказати, вкрай важких немає» — зазначив головний лікар.

Він додав, що дуже важливим етапом лікування є психологічне лікування.

Як повідомлялося, після обміну 24 українських моряків разом з їхніми рідними привезли до військового госпіталю у Києві, а 11 звільнених політв’язнів — до лікарні «Феофанія». 

за словами Семеніва, звільненого з полону Станіслава Клиха перевели в спеціалізоване відділення військового госпіталю, оскільки він потребує спеціалізованої медичної допомоги, а в «Феофанії» таку не могли надати.

Лікар також розповів, що Роман Сущенко буде обстежитися амбулаторно, а Олег Сенцов відлучився з медустанови, але підтримує мобільний зв’язок із завідувачкою відділу. Він попросив допомоги для матері, у лікарні Людмилу Сенцову готові госпіталізувати для надання медичної допомоги.

Нагадаємо, 7 вересня відбувся великий обмін полонених. З російського полону повернулися 35 українців. Серед них — 24 моряки, яких РФ захопила в Керченській протоці, режисер Олег Сенцов, Олександр Кольченко, Володимир Балух та інші, чиї прізвища кілька років поспіль звучали майже на всіх міжнародних зустрічах як прізвища політв'язнів.

Однак у Росії та анексованому Криму залишаються за ґратами ще понад 110 українців. Зокрема — кримський активіст Олексій Чірній, засуджений у справі так званих «українських диверсантів» Андрій Захтей, обвинувачений у шпигунстві Валентин Виговський. Також російська влада не припиняє переслідування кримських татар.

На непідконтрольних територіях Донбасу утримують ще 227 українців.

Поділитись: