У Литві назвали умову, за якої західні війська можуть опинитися в Україні

Прем'єр—міністерка Литви Інгріда Шимоніте заявила, що західні військові інструктори могли би прибути до України для навчання українських солдатів. Але потрібна належна протиповітряна оборона.
Про це литовська посадовиця заявила на спільній пресконференції зі своїм колегою Денисом Шмигалем у Вільнюсі, передає видання LRT.
За її словами, окрім військових інструкторів, Захід зможе надіслати своїх фахівців у сфері кібербезпеки, розмінування та захисту кордонів.
Шимоніте також зазначила, що заяви президента Франції Емманюеля Макрона про відправлення військ в Україну сприйняли як пропозицію безпосередньо брати участь у бойових діях.
«Існують різні форми допомоги або способи залучення. Я думаю, те, що сказав президент Макрон, і що є ключовим, полягає в тому, що ми не повинні малювати для себе червоні лінії, коли на іншій стороні людина, яка не має жодних червоних ліній, а має ядерну загрозу і розмахує нею через день», — сказала політикиня.
Нагадаємо, сьогодні, 5 квітня, Литва оголосила про закупівлю 3 тисяч FPV-дронів та виділення 15 млн євро для реабілітації поранених українських військових.
Заяви про відправлення західних військ в Україну
Макрон у лютому на зібраній ним зустрічі країн-партнерів Києва в Парижі обговорював відправлення своїх військ до України. А втім, він зазначив, що наразі держави не досягли консенсусу щодо цього питання.
«Але ми нічого не можемо виключати. Ми зробимо все, що повинні, аби росія не змогла виграти в цій війні», — казав тоді Макрон.
Згодом міністр закордонних справ Франції Стефан Сежурне пояснив, що до України можуть відправити французьких солдатів для допомоги з виконанням завдань поза участю в бойових діях.
Попри це, низка інших країн-членів НАТО вже виступила із заявами, що вони не розглядають відправлення своїх військ в Україну. Про це сказали в Білому домі США, а також у Німеччині, Великій Британії, Канаді, Іспанії, Чехії, Польщі тощо.
Франція ініціює створення альянсу країн, відкритих для потенційного введення західних військ в Україну. У цьому процесі Париж поглиблює свій конфлікт з Берліном, який поводиться більш обережно, писало Politico.
Речник президента рф дмитро пєсков заявив, що якщо відправлення військових країн НАТО до України відбудеться, «то доведеться говорити не про ймовірність, а про неминучість прямого зіткнення росії та Альянсу».
- Поділитися: