УКРАЇНА

У Лондоні вийшли на акцію підтримки Олега Сенцова та інших політв’язнів Кремля

2 червня, 2018 21:41
УКРАЇНА/У Лондоні вийшли на акцію підтримки Олега Сенцова та інших політв’язнів Кремля
Зберегти
Вигляд
lead
У Лондоні відбулася акція на підтримку українського режисера Олега Сенцова та інших політв’язнів Кремля.

У Лондоні відбулася акція на підтримку українського режисера Олега Сенцова та інших політв’язнів Кремля. Захід відбувся в урядовому та туристичному центрі столиці навпроти резиденції прем’єрки Британії.

Учасники акції мали на меті привернути увагу світу до незаконного утримування 64 українських політв’язнів у тюрмах Росії та анексованого Криму.


Учасники протесту в Лондоні вимагали звільнити Олега Сенцова з​Фото надане Громадському Дар'єю Кучерук

Крім того протест поєднали з майбутнім Чемпіонатом світу з футболу, який 14 червня стартує у Росії. Учасники акцїі виставили Кремлю символічні червоні картки з іменами політв’язнів та зачитали їхні імена.


На акцію вийшли з плакатами "Путін, йде з України!" та "Врятуйте Україну від Путіна" Фото надане ГромадськомуДар'єю Кучерук

Близько 40 українців та британців на акції виступили проти проведення Чемпіонату світу в Росії.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ «Вони все ще там»: у Києві вимагали звільнити Сенцова та інших в'язнів Кремля (ФОТОРЕПОРТАЖ)

2 травня у Москві режисер Михайло Местецький влаштував пікет на підтримку Сенцова.

1 травня у Києві на Майдані Незалежності пройшла акція на підтримку українського політв'язня, кінорежисера Олега Сенцова, який 14 травня оголосив безстрокове голодування.

Раніше повідомлялося, що у 71 місті світу пройде акція на підтримку Олега Сенцова. Так, заходи на підтримку українця запланували в Австралії, США, Німеччині, Грузії, Ізраїлю, Франції, Німеччині, Об'єднаних Арабських Еміратах, Кувейту, Канаді, Португалії, Британії, Греції, Австрії, Чехії, Швеції, Швейцарії, Естонії, Литві, Латвії, Італії та Бельгії. 

#FreeSentsov: Читайте усі заяви та новини стосовно Сенцова.

Сенцов вимагає звільнити всіх 64 українських політв'язнів на території Росії. 28 травня Сенцов погодився на підтримуючу терапію.

31 травня політв'язень Кремля Олександр Кольченко оголосив голодування з вимогою звільнити Сенцова.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Справа Сенцова-Кольченка: як створювали образ «терористів»

Сестра Сенцова сказала, що він почав голодувати перед Чемпіонатом світу з футболу, який відбудеться в Росії, щоб привернути увагу якомога більшої кількості людей.

Українського режисера Олега Сенцова та активіста Олександра Кольченка затримали в Криму 10 травня 2014 року. Їх звинуватили в підготовці терактів, засудивши Кольченка до 10, а Сенцова — до 20 років позбавлення волі. Разом з ними також затримали Геннадія Афанасьєва та Олексія Чирнія. Афанасьєва у 2016-му році обміняли, Чирній продовжує сидіти у колонії в Магадані.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Етапом через пів-Землі: історія ув'язнення Сенцова і Кольченка» — документальний фільм Громадського

Зазначимо, у Росії та в анексованому Криму утримують 64 українських політв'язня, 27 яких перебувають на території Росії.

58 — затримані у Криму чи у справах, пов'язаних з Кримом. Ці цифри не враховують в'язнів, що утримуються на території самоназваних республік.

Пов`язані новини