У Луцьку військовий заліз на будівельний кран і хотів стрибнути. Його переконали спуститися

У Луцьку чоловік заліз на будівельний кран висотою понад 30 метрів, щоб покінчити життя самогубством. Місцеві інформагентства пишуть, що він — військовослужбовець. Зрештою рятувальники переконали чоловіка спуститися.
Про це поінформувало Головне управління ДСНС у Волинській області.
Повідомлення про інцидент рятувальники отримали ввечері 7 вересня. Для запобігання суїциду на місці працювали рятувальники, психологиня служби 101, співробітники поліції та медики, а також товариш чоловіка.
Психологиня телефонувала чоловікові, його дружині та родичам, аби налагодити контакт для запобігання самогубству. Через понад дві години чоловік врешті спустився на землю.
«На щастя, спільними зусиллями біди вдалось уникнути», — резюмували в ДСНС.
Інформагентство «Волинські новини» пише, що йдеться про військового. Його намагалися переконати не стрибати через гучномовець. Також до чоловіка на стрілу крана підіймався його товариш, аби вмовити спуститись.
Де військовим отримати психологічну підтримку?
Українські військові та ветерани регулярно потребують професійної психологічної підтримки та реабілітації. Ось перелік організацій та ресурсів, які надають психологічну допомогу військовим:
Лінія психологічної підтримки військових та їхніх близьких. Фундація надає безоплатні консультації, аби допомогти впоратися з емоціями та переживаннями у зв’язку із війною. Для отримання консультації телефонуйте на номер 5522 та обирайте 2. Для абонентів українських мереж дзвінки безоплатні. Графік роботи лінії: 11:00-19:00 з понеділка по п’ятницю.
Служба надає психологічну допомогу військовим та їхнім родинам. Команда проєкту працює з різними запитами: емоційні стани, тривожність, сімейні кризи, стресові ситуації. Окремо в проєкті функціонує простір взаємопідтримки для дружин, матерів, сестер та коханих військовослужбовців. Безкоштовна телефонна лінія 0 800 332 720 працює щодня з понеділка по неділю з 10:00 до 20:00.
Простір для ветеранів, ветеранок, їхніх близьких та дружніх до них ГО. За психологічною підтримкою до Veteran Hub можуть звернутися військові, ветерани та їх родини та близькі, захисники та захисниці НГУ, МВС, ТрО, Державної прикордонної служби, ДСНС, медики та добровольці. Отримати психологічну підтримку можна за телефоном +38 067 348 28 68.
Гаряча лінія кризової підтримки увійшла до Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?», яку започаткувала Олена Зеленська. Допомагають ветеранам та ветеранкам, а також українцям, які потребують психологічної підтримки через воєнні дії. Гаряча лінія працює цілодобово та безкоштовно, телефон: 0 800 33 20 29.
Центр психічного здоров’я та реабілітації для ветеранів та людей, які пережили полон і тортури. Для запису на реабілітацію телефонуйте за номером +38 073 450 60 00.
Окрім того, зараз в Україні також працюють Центри соціально-психологічної реабілітації. На сайті Мінветеранів опубліковано Реєстр закладів психологічної реабілітації на 2023 рік. У перелік увійшло 48 закладів з усієї України.
- Поділитися: