На Луганщині вже 9 днів не фіксують нові випадки коронавірусної хвороби, в обласній владі запевняють, що про закінчення епідемії в регіоні все ще рано говорити.

Про це у коментарі hromadske повідомив голова Луганської облдержадміністрації Сергій Гайдай.

Він вважає, що Луганській області вдалося запобігти масштабному інфікуванню завдяки жорстким карантинним заходам, зокрема закриттю ринків, кордонів області. Втім, за його словами, епідемії ще не здолали.

«Якщо подивитись статистику по інших областях, то видно, що хворіють і вмирають люди, лікарі. Наша статистика — це наслідки жорстких карантинних заходів. Є фактори, які спрацювали нам на користь, — це те, що область розташована на іншому кінці держави, те, що через агресію вона нетуристична. Але вірус могла завезти будь-яка людина, і епідемія би почалась», — зазначив Гайдай.

За його словами, у регіоні було лише 4 джерела проникнення COVID-19 — 1 випадок зараження від народного депутата, 1 випадок — заробітчанин, який приїхав з Польщі, та двоє людей, які приїхали з Москви. Решта заражень пішли вже від них. 

«Поки я не побачу позитивну динаміку по країні в цілому, я не заспокоюсь. Якщо хворобу сюди завезуть, то піде нова хвиля. У нас є чіткий приклад, коли одна жінка-соцпрацівник поспілкувалась з хворим, який візуально був здоровим, заразилась від нього, і, нормально себе почуваючи, поїхала працювати. З 10 людей, з якими вона спілкувалась, — 6 захворіли», — сказав очільник ОДА.

Станом на 15 травня, на Луганщині зафіксували 42 випадки інфікування коронавірусом — найменше в Україні. Востаннє цей показник зростав ще 6 травня, тоді кількість хворих збільшилась з 38 до 42.

За той самий період (з 6 до 15 травня), кількість хворих в Україні зросла на 31%. Найбільший приріст був у Харківській області — 88%, найменший — у Кіровоградській — 9%.

Крім того, в Луганській області не був інфікований коронавірусом жоден медик та не зафіксовано жодної смерті від СOVID-19.

В Україні з початку епідемії вже підтвердили 17 330 випадків інфікування коронавірусом. Загалом 4 473 пацієнти вже одужали від коронавірусного захворювання, а 476 — померли від ускладнень.

Інформаційна гігієна не менш важлива за особисту. Ми працюємо навіть в умовах карантину і піклуємось про новини, які ви отримуєте! Підтримайте нас на Спільнокошті! Підтримайте незалежну журналістику!
Поділитись: