У Луганській області наразі найменша кількість підтверджених випадків коронавірусу в Україні — 42. Також це єдиний український регіон, де від COVID-19 не померла жодна людина. В області вважають, що це пов'язано з кількістю та структурою населення, а також своєчасними карантинними заходами.

Про це на брифінгу у Сєвєродонецьку сказав заступник директора Луганського лабораторного центру МОЗ Володимир Жданов, передає кореспондент hromadske.

«Ми й не очікували велику кількість хворих. Значну роль зіграло те, що командувач ООС ухвалив рішення про закриття області. Також ряд заходів прийняла ОДА — зокрема зупинила міжміське сполучення, закрила ринки з 18 березня. Усе це дозволило нам не допустити масового скупчення людей», — вважає Володимир Жданов.

Також серед факторів, які сприяли відносно невеликій захворюваності, він виділив: маленьку щільність населення та невелику кількість людей, які повернулись в область після початку карантину з інших країн.

Крім того, у Луганській області не зафіксували жодного випадку захворюваності серед медиків.

Також не було жодного випадку, коли людина, яка повернулась з-за кордону, відмовлялась від тестування. Натомість у Краматорську на Донеччині відмовились від тестування 60% людей, які повернулись з інших країн.

Головним завданням зараз заступник голови обласного лабораторного центру вважає пошук тих, хто хворіє у безсимптомній формі: «В одному місті ми протестували весь підʼїзд, у якому захворів один з мешканців. Всі тести були негативними. Також ми зараз тестуємо на коронавірус усіх, у кого є хоча б найменший нетиповий перебіг респіраторної інфекції».

Загалом в Україні з початку епідемії вже підтвердили 16 023 випадків інфікування коронавірусом. 3 373 пацієнтів вже одужали від коронавірусного захворювання, а 425 — померли від ускладнень.

Інформаційна гігієна не менш важлива за особисту. Ми працюємо навіть в умовах карантину і піклуємось про новини, які ви отримуєте! Підтримайте нас на Спільнокошті! Підтримайте незалежну журналістику!
Поділитись: