Міністерство юстиції планує відкрити платні камери з поліпшеними умовами для жінок у Київському слідчому ізоляторі.

Про це розповіла заступниця міністра юстиції Олена Висоцька, передає «Укрінформ»

«У нас немає платних камер у жіночому корпусі. Наразі послуга доступна тільки для чоловіків... Моя думка, що хоча б одну або дві камери ми б мали запровадити. Коли ми запускали в чоловічому корпусі (Київського СІЗО — ред.) цей проєкт, був карантин, було перенаповнення слідчого ізолятора, і жіночий корпус був перенаповнений, не було куди відселити ув’язнених, щоб зробити платні камери», — розповіла вона.

«Зараз підуть етапи після вироків суду, засуджені будуть від’їжджати до місць вже виконання покарань, до в’язниць, ми звільнимо місце і я думаю, що нам потрібно в Київському СІЗО точно хоча б одну камеру (поліпшену — ред.) таку передбачити», — додала Висоцька.

Вона уточнила, що платну камеру почнуть облаштовувати, коли у жіночому корпусі Київського СІЗО звільниться двомісна камера.

Водночас вона звернула увагу, що жіночий корпус Київського СІЗО новіший за інші корпуси й умови в ньому кращі, ніж у звичайних корпусах для чоловіків. Відповідно для оформлення платних камер для жінок треба буде провести косметичний ремонт і придбати побутову техніку.

Нагадаємо, 8 травня перші платні камери з'явилися у СІЗО Києва. Вартість розміщення у такій камері в Києві залежить від терміну, за який платять: за добу — 2 000 грн, за тиждень — 8 000 грн, за місяць — 12 000 грн. Згодом вони з'явилися і в інших містах — Вінниці та Житомирі, Запоріжжі та Дніпрі.

У Мін'юсті переконують, що за допомогою платних камер хочуть прибрати корупцію, коли за кращу камеру платили неофіційно. Відтепер гроші будуть офіційно направлятись до бюджетного спецфонду.

Поділитись: