У Львові лікаря звільнили за відмову йти до укриття під час повітряної тривоги. Він відсудив 98 тисяч грн компенсації

Суд Шевченківського району Львова вирішив компенсувати лікарю середній заробіток за час вимушеного прогулу у розмірі понад 98 тисяч гривень. Його звільнили через відмову йти до укриття під час повітряної тривоги.

Про це йдеться у тексті рішення суду.

Так, чоловік звернувся із позовом до Львівського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф, де він працював на посаді лікаря з медицини невідкладних станів.

Його звільнили із займаної посади на підставі п. 1 ч. 1 ст. 41 КЗпП (одноразове грубе порушення трудових обов'язків керівником підприємства, установи, організації всіх форм власності).

Свій позов лікар мотивував тим, що звільнення є незаконним, оскільки його посада не віднесена до жодної категорії працівників, які зазначені у цьому пункті (п. 1 ч. 1 ст. 41 КЗпП).

У суді встановили, що 2 березня під час оголошеної повітряної тривоги у Львові між лікарем та директором медичного закладу виник конфлікт через відмову медпрацівника пройти в укриття.

Згідно з актом службового розслідування, «лікар з медицини невідкладних станів пункту медицини катастроф грубо порушив свої трудові обов`язки», тож його звільнили.

Суд визнав, що лікар-керівник бригади не є керівником підприємства, тому до нього не може бути застосовано норми п. 1 ч. 1 ст. 41 КЗпП України і він не може бути звільнений з роботи на її підставі.

Тому суд скасував наказ про звільнення, а також вирішив поновити позивача на роботу та стягнути на його користь середній заробіток за час вимушеного прогулу у розмірі понад 98 тисяч гривень.

Про відповідальність за ігнорування повітряної тривоги

У Верховній Раді 11 липня зареєстрували законопроєкт №7546. Його автори пропонують ввести кримінальне покарання за ігнорування повітряної тривоги.

За порушення, яке заподіяло шкоду здоров'ю людей, пропонують карати штрафом до 51 тисячі гривень або ув’язненням до 3 років.

А якщо таке діяння вчинене повторно чи призвело до загибелі людей або інших тяжких наслідків, то порушникам загрожуватиме позбавлення волі до 8 років.

Автори законопроєкту нагадали про авіаудар по ТРЦ «Амстор» у Кременчуку. Вони вважають, що нехтування керівництвом торгового центру оповіщення про повітряну тривогу призвело до загибелі 21 людини та однієї людини, яка залишається зниклою безвісти.