У Львові відкрилася соціальна фотовиставка про надможливості підлітків
У Львові відкрилася фотовиставка про надможливості підлітків «Я через п’ять років. Ти тільки вір у мене!», яка складається зі світлин підлітків в образах професій їхньої мрії.
Експозиція стала підсумком експеременту-перевтілення, який ініціював благодійний фонд «Caritas Україна».
На думку організаторів, проект має мотивути молодь з соціально незахищених сімей вийти за рамки очікувань та повірити у себе.
«Суть даної ініціативи – дати дітям волю до розвитку і показати його вектор, – розповідає керівник проектів «Caritas Україна» Олена Кравченко. – У Caritas є проект «Всеукраїнська робота з молоддю», який має створити для підлітків із малозабезпечених та кризових сімей простір, де вони можуть реалізувати свої сильні сторони. Ці діти приходять в «Caritas», тому що тут їм намагаються допомогти знайти внутрішні ресурси для розвитку. Діти досягають успіху дуже швидко, якщо їм дати мотивацію».
Всього у фотопроекті взяли участь 14 підлітків. Вони обирали найрізноманітніші професії – від кухарів до астрономів. Один з учасників проекту Андрій розповів, що любить працювати з машинами, тому вирішив фотографуватися в образі автослюсаря.
«Під час зйомок мені найбільше сподобалось розбирати деталі від двигуна машини. Я люблю ремонтувати і збирати автомобілі, інколи я роблю це з друзями», – говорить хлопець.
Особливість проекту «Всеукраїнська робота з молоддю» ще й тому, що з дітьми працюють в комфортному для них середовищі – соціальні працівники приходили до них додому, розмовляли з батьками.
Інколи діти самі виявляли ініціативу і показували, де і як вони проводять час, знайомили працівників зі своїми друзями. Все це, на думку, організаторів проекту, дає змогу якомога повніше побачити картину життя підлітка.
«Я знаю багатьох дітей, які займаються в цій організації. Ті, хто були дуже сором’язливими, стають більш відкритими», – відзначає мама Андрія Наталія.
Визначитися з професією підліткам допомагали соціальний працівник та психолог.
«Фотографія – це нагадування про те, що діти побували в певній ролі, спробували якусь професію. Ті діти, що захотіли стати кухарями, працювали безпосередньо у цехах одного з великих супермаркетів. Таким чином діти змогли відчути професію на практиці», – говорить психолог Софія Зотіна.
Крім того, спеціалісти організації також займалися налагодженням комунікації дітей і фотографів. Останніх у проекті було сім. Дехто з них зізнається, що з дітьми працювати значно легше, ніж з дорослими.
- Поділитися: