Щонайменше 115 людей загинули унаслідок нападу озброєних людей на три поселення етнічних пеулхів у центральному Малі.

Про це повідомляє Вloomberg.

Ще 46 людей дістали поранення під час нападу на етнічні села біля Банкаса в регіоні Мопті.

Один із лідерів місцевих пеулхів повідомив, що нападники спалили селище Огосагу і вбили лідера поселення та його внуків.

Цей напад стався за тиждень після того, як бойовики, пов’язані з Аль-Каїдою, убили 23 малійських солдатів під час нападу на військову базу в селі Діура, що також у регіоні Мопті.

У нападі, який стався зранку 23 березня, пеулхи звинувачують етнічних догонів.

Масштаби недавнього насильства у Малі є безпрецедентними. 22 березня делегація Ради безпеки ООН приїхала в Малі для переговорів з владою про прогрес у мирному процесі.

20 січня у Малі ісламісти атакували базу ООН: загинули щонайменше 8 миротворців.

Громади догонів і пеулхів давно сусідують у центральній частині Малі, проте поява джихадистів з інших частин країни породила ворожнечу між ними. Догони звинувачують пеулхів у підтримці джихадистів, пов’язаних з терористичними групами на півночі країни та за її межами. Водночас пеулхи звинувачують догонів у підтримці малійської армії.

Конфлікт у Малі розпочався, коли альянс сепаратистів у складі етнічних туарегів та ісламських бойовиків, що мають зв’язки з Алжиром і Лівією, захопив значну територію півночі у 2012 році. Нині бойовики зазіхають на більш густонаселений центральний регіон і посилюють напруженість між місцевими громадами.

Конфлікт у Малі та інших західноафриканських країнах підживлюється токсичним поєднанням зміни клімату, зростанням чисельності населення та ісламістськими повстанцями.

Поділитись: