У Маріуполі побудують перший приватний гірничо-металургійний виш. Його дизайн розробив японський архітектор

У Маріуполі побудують навчальний корпус і кампус для першого в Україні приватного гірничо—металургійного університету. У 2022 році до його стін зайдуть перші 200 студентів і навчатимуться там від трьох до п'яти з половиною років.
Про це повідомляє гірничо-металургійна компанія «Метінвест» олігарха Ріната Ахметова, яка заснувала цей виш у червні 2020 року.
На базі університету планують створити науково-освітній комплекс, який надаватиме середню освіту з технічним ухилом, спеціальну освіту перед вищою (молодший бакалавр), вищу освіту (бакалавр і магістр), другу вищу освіту і підвищення кваліфікації.
У перспективі планують створити ще науково-виробничий центр, який буде займатися науковою, інноваційною та міжнародною діяльністю.
Будівлю вишу в Маріуполі зводять за дизайном нідерландського бюро MASA Architects японського архітектора Хірокі Мацуури, знаменитого своїми роботами в низці країн світу.

Яких фахівців готуватимуть?
Університет «Метінвест Політехніка» навчатиме тих, хто хоче отримати інженерно-технічні професії, потрібні українській промисловості. Там також підвищуватимуть свою кваліфікацію співробітники «Метінвесту».
Виш готуватиме фахівців із матеріалознавства, металургії, комп'ютерних наук, автоматизації виробничих процесів, економіки, екології, хімічних технологій та інженерії, архітектури й цивільної інженерії, охорони праці та гірничої справи.
У компанії наголошують, що вже отримали ліцензії Міністерства освіти і науки на проведення курсів підвищення кваліфікації за спеціальностями «Металургія», «Металознавство», «Комп'ютерні науки», «Економіка», «Охорона праці» та «Гірнича справа». Це означає, що слухачі таких курсів отримають сертифікати державного зразка.
У чому особливість вишу?
Над навчальними програмами працюють 11 докторів і 18 кандидатів наук. У розробці програм бере участь Європейська спільнота з охорони праці (ESOSH). Навчання відбуватиметься за принципом дуальної освіти: з третього курсу теоретичні знання підкріплюються практичними заняттями та стажуванням на підприємствах «Метінвесту».
Також в університеті планують створити сучасні лабораторії. Для цього виш уклав меморандуми з виробниками технологій і обладнання — міжнародними корпораціями Siemens, Schneider Electric, Honeywell Ukraine і Festo.
IT-інфраструктуру «Метінвест Політехніки» розробляє Microsoft. Компанія вже підтримала створення системи онлайн-навчання за програмами підвищення кваліфікації. Університет також отримав доступ до навчальних курсів від провідних університетів світу на платформі Coursera.
- Поділитися: