У Маріуполі в приміщенні напівзруйнованого дитсадка окупанти відкрили «дитячий центр» — омбудсменка
У приміщенні напівзруйнованої будівлі дитячого садка №104 в місті Маріуполі російські окупанти відкрили «дитячий центр». Там планують вчити дітей за пропагандистською «Азбукою Донбасу».
Про це повідомила омбудсменка Людмила Денісова.
За її словами, у розбомбленому дитячому закладі немає світла та води, а їжу готують на вогні у дворі. Як зазначила омбудсменка, задля створення «картинки» для російської пропаганди окупанти нехтують елементарними правилами безпеки та базовими потребами дітей.
Денісова додала, що дітей у закладі планують вчити за російськомовним підручником самопроголошеної «ДНР» — так званою «Азбукой Донбасса», де є вірші із такими рядками як «Донбасс — русская земля» та «родина наша россия».
Омбудсменка наголосила, що такими діями окупанти створюють безпосередню загрозу життю та здоров’ю дітей, чим порушують Женевську конвенцію, а також не забезпечують право дитини на освіту, спрямовану на виховання поваги до культурної самобутності, мови і національних цінностей країни, в якій дитина проживає, що передбачено Конвенцією ООН про права дитини.
Що відбувається у Маріуполі?
Місто опинилось у блокаді російських військ і фактично було знищене. Повністю зруйновані будинки 84 тисяч містян. Точний підрахунок загиблих здійснити неможливо. За попередніми оцінками, у Маріуполі загинули до 22 тисяч жителів. Частину мешканців примусово вивезли на територію невизнаної «ДНР» чи до росії.
За даними омбудсменки Людмили Денісової, тисячі маріупольців, які залишились у тимчасово окупованому місті, потерпають від голоду.
У перший тиждень травня за підтримки ООН Україна змогла евакуювати мирних жителів, які переховувалися на території заблокованого російськими окупантами заводу «Азовсталь». А 16 травня розпочалася операція з порятунку захисників Маріуполя, які тримали оборону на «Азовсталі».
Попри тисячі загиблих та зруйноване місто, російські пропагандисти та навіть ватажки самопроголошених «республік» на Донбасі приїжджають до міста для створення картинки, що «життя в місті повертається».
- Поділитися: