Вибух в аеропорту: у медцентр Кабула доставили приблизно 60 поранених, з них шестеро — померли

З міжнародного аеропорту Кабула, де стався вибух, до хірургічного центру столиці доставили приблизно 60 поранених, з них шестеро померли.

Про це медичний центр, яким керує італійська благодійна організація, повідомив у Twitter.

Станом на 17:58 (за київським часом) до лікарні прибули більш як 30 пацієнтів, 6 із яких померли. Уже станом на 18:29 загалом у медцентрі було приблизно 60 людей, поранених в аеропорту.

Ще до вибухів в аеропорту лікарня в Кабулі була заповнена на 80%. Персонал організував додаткові ліжка для прийому поранених «в небезпечних для життя умовах».

Більше про вибух

Біля міжнародного аеропорту Кабула в Афганістані 26 серпня стався вибух. За попередніми даними чиновників США, терорист підірвав себе у натовпі.

The Wall Street Journal з посиланням на очевидців також вказує, що вибух стався у натовпі. Після вибуху з місця події виводили багатьох поранених, закривавлених людей. Жодне угруповання поки не взяло на себе відповідальність за вибух.

Напередодні Сполучені Штати, Велика Британія, Австралія та Нова Зеландія попереджали людей про високу загрозу теракту в аеропорту Кабула. Громадян цих країн та інших людей, які хочуть виїхати з Афганістану, закликали покинути район летовища та знайти безпечне місце.

Що відбувається в Афганістані?

Після оголошення про виведення військ США й НАТО з Афганістану у травні 2021 року там почалися активні воєнні дії. Вони зрештою призвели до захоплення влади бойовиками угруповання «Талібан» 15 серпня. Президент Афганістану Ашраф Гані виїхав із країни до Об'єднаних Арабських Еміратів, щоб уникнути кровопролиття.

19 серпня «Талібан» оголосив про створення «Ісламського Емірату Афганістан». Країна вже мала цю назву понад 20 років тому, коли «Талібан» контролював тамтешню владу.

Після виїзду Гані віцепрезидент Афганістану Амрулла Салех заявив, що за конституцією саме він тепер є очільником країни. Салех, за даними ЗМІ, наразі збирає коаліцію, що протистоятиме владі талібів в Афганістані, у північній провінції Панджшер, яка єдина не визнала владу «Талібану».

Таліби, які вже правили Афганістаном у 1996-2001 роках, обіцяли не відновлювати сувору систему шаріату за середньовічним зразком. Проте люди на місцях стверджують, що це не так.