Росіянин Сергій «Хмурий» Дубінський, який є одним з чотирьох обвинувачених у справу МН17, веде розкішний спосіб життя в Росії й не боїться судового засідання у цій справі в Нідерландах.

Про це пише нідерландське видання AD з посиланням на слова самого обвинуваченого, його друзів та знайомих.

На питання, чи відчуває Дубінський занепокоєння через початок судового процесу, той відповів, що йому від цього «ні тепло, ні холодно».

«У мене чиста совість… Я знаю, що мене не можуть видати як російського громадянина. Це в російській конституції. Це захищає мене», — сказав Дубінський.

Видання також вказує, що поки Нідерланди вимагають його екстрадиції, у жовтні 2019 року Дубінський «сидів на борту човна, який плив за Кримом, посміхаючись та безпечно себе почуваючи зі своїми друзями».

Зазначається, що Дубінський живе у будинку в Ростові-на-Дону з розкішними меблями, каміном, великим акваріумом на кухні і млином в саду.

Зазначимо, 9 березня у Нідерландах розпочалися перші слухання у справі про збиття літака Boeing рейсу МН17 у 2014 році над Донбасом.

Обвинувачені у цій справі — троє росіян та один українець, яких Міжнародна слідча група вважає причетними до завезення з РФ в Україну «Бука», яким збили літак, а також до його вивезення назад у Росію:

  • Ігор Гіркін-Стрєлков, тодішній «міністр оборони «ДНР»;
  • Сергій «Хмурий» Дубінський, підлеглий Стрєлкова, генерал-майор російської армії, який очолював так звану військову розвідку бойовиків;
  • Олег Пулатов (позивні «Гюрза» та «Халіф»), підлеглий Дубінського, керував 2-им відділом «ГРУ ДНР».
  • Громадянин України Леонід Харченко (позивний «Крот»), який керував одним із підрозділів «ГРУ ДНР» та разом із Пулатовим супроводжував «Бук» до Сніжного.

Їх усіх оголосили у міжнародний розшук. І нинішнє судове засідання стосується саме цих чотирьох обвинувачених.

Boeing 777 авіакомпанії Malaysia Airlines, який виконував рейс Амстердам — Куала-Лумпур, був збитий на Донбасі неподалік Сніжного Донецької області 17 липня 2014 року. На борту літака перебували 298 пасажирів та членів екіпажу, усі вони загинули.

Офіційне слідство підтвердило, що ракета «Бук», яка збила літак MH17 неподалік Сніжного Донецької області, була привезена на окуповану територію Донбасу з Росії й належала 53-й зенітно-ракетній бригаді Збройних сил Росії, яка розташована у Курській області.

Влада РФ заперечує причетність своїх структур до трагедії, заявляючи, що літак збили українські військові з села Зарощенське.

Поділитись: