У мережі оприлюднили запис нібито розмови підозрюваного у замаху на бізнесмена з Івано-Франківщини Владислава Грищенка на позивний «Буча» (голос якого також фігурує в розмовах опублікованих МВС у справі про вбивство журналіста Павла Шеремета) з чинним працівником СБУ Андрієм Омельченком.

Відповідне відео опублікував на своєму ютуб-каналі заступник голови адміністрації президента часів Януковича Андрій Портнов.

У відео особи обговорюють справу замаху на бізнесмена з Івано-Франківщини, смерть Івана Вакуленка (їхнього спільного знайомого, який вчинив самогубство перед допитом у справі Шеремета — ред.), а сам Омельченко нібито дає інструкції Грищенку «не піддаватися і нічого не говорити слідству».

Речник МВС Артем Шевченко у коментарі hromadske зазначив, що слідство перевіряє усі можливі зв’язки.

Своєю чергою, адвокат Грищенка Віталій Ковальчук у коментарі hromadske сказав, що не встиг обговорити зі своїм підзахисним це відео, але не виключає, що особи таки знайомі. Натомість, адвокат заявив, що клопотатиме про витребування цього відео з матеріалів справи, або підтвердження факту його наявності в них. Також він планує подати заяву про злочин — розголошення матеріалів досудового слідства та проситиме допитати Портнова у якості свідка в цій справі.

Раніше адвокат розповідав hromadske, що у 2016 році Грищенко перебував під контролем МВС, адже брав участь у викритті замовного вбивства фермера з Дніпропетровщини Володимира Зоренка.

Сам Портнов зазначив, що отримав відео нібито від третіх осіб і сподівається, що невдовзі цього працівника СБУ затримають.

«Я все чітко пояснив у відео, я відповідаю за те, що опублікував — це саме ці особи. Те, що «Буча» міг співпрацювати з МВС у 2016 році, не виключає того, що він паралельно міг вчинити інший злочин», — наголосив Портнов у коментарі hromadske. Водночас він відмовився повідомити, хто надав йому запис.

Раніше у МВС пояснили, що Владиславу та його дружині Інні, яка також підозрювана у замаху на вбивство бізнесмена в Івано-Франківській області у 2018 році, не повідомили про підозру у справі Шеремета, тому що вони фігурують у справі як особи, які можуть володіти певною інформацією.

16 січня ветерана війни на Донбасі Владислава Грищенка з позивним «Буча» допитали у справі про вбивство журналіста Павла Шеремета. Його підозрюють у замаху на вбивство бізнесмена в Івано-Франківській області у 2018 році шляхом закладання вибухівки під автомобіль та незаконне зберігання зброї. Також голос Владислава фігурує у розмовах, опублікованих МВС у справі Шеремета.

Його дружину Інну Грищенко «Пуму» 23 січня Апеляційний суд звільнив з-під варти під домашній арешт.

Поділитись: