У метрополітені Києва відкрили фотовиставку про тварин на передовій
У вестибюлі станції метро «Золоті ворота» представили світлини фотографів, які працювали в зоні бойових дій на Донбасі протягом 2014—2016 років.
У вестибюлі станції метро «Золоті ворота» представили світлини фотографів, які працювали в зоні бойових дій на Донбасі протягом 2014-2016 років. Композиція фото-проекту присвячена тваринам, які втратили під обстрілами свій дім і прибились до військових.
Про це повідомляє кореспондентка Громадського.
У експозиції «Втрачений дім» представлені близько двадцяти робіт фотографів Олександра Гайдара, Олексія Чернишова та Андрія Римарука, які працювали в Авдіївці, Широкиному та Пісках.
На цьому фото собака Пуля намагається відсмикнути військового. «Наче не хоче, щоб він йшов далі, щоб він не йшов туди. Ми якраз переходили на іншу позицію. Як тільки ми зайшли на неї, почався обстріл», – згадує Андрій Римарук, автор роботи.
Він зауважує, що деяких тварин військові забирають до себе додому.
«Ми хотіли показати інше обличчя війни — без обстрілів та крові. Показати хто ще воює поруч з нашими військовими», — розповів Римарук.
Він служив розвідником у 52-й бригаді Збройних сил. Після демобілізації як волонтер їздив на фронт та фотографував техніку, яку привозили військовим, – тепловізори та планшети.
«Виходили непогані знімки, так випадково і почав займатися фотографією професійно», - говорить Андрій.
Кияни заходять на виставку випадково і роздивляються роботи з досить різними емоціями.
Вчителька математики Ірина Юріївна не хотіла повертати на виставку, бо вона пов'язана з АТО.
«Побачивши цих котиків, вирішила завітати. Ці тваринки як діти-дошколята. Вони бачили війну, але нічого не можуть сказати. Вони несуть позитив», — сказала вона.
Організатори хочуть нагадати мешканцям мирного Києва, що війна в Україні досі триває.
«Фотографії ми поставимо за скло, бо ми, кияни, бачимо війну теж через скло екранів», — пояснила радниця начальника метрополітену Наталка Макогон.
Фотовиставка триватиме до 5 березня, вхід на неї вільний.
Матеріал Наталії Дихно та Діани Колодяжної
Підписуйтесь на наш канал в Telegram
- Поділитися: