Компанія «Миронівський хлібопродукт» («МХП»), що належить ексраднику п'ятого президента України Юрію Косюку, повідомила, що «готові показати на що витратили державні дотації».

Про це повідомила фінансова директорка «МХП» Вікторія Капелюшна у коментарі «Інтерфакс-Україна».

«Ми готові все показати. «МХП» проінвестувала в нову чергу («Вінницької птахофабрики» — ред.) близько 350 мільйонів доларів — більше, ніж інші гравці на ринку. Завдяки інвестиціям компанія збільшила обсяги виробництва на 100 тисяч тонн», — повідомила Капелюшна.

Вона додала, що додаткові 100 тисяч тонн курятини, які виготовляє компанія, спрямували на експорт, що забезпечило надходження до України 150-180 мільйонів доларів валютної виручки.

2 вересня президент України Володимир Зеленський доручив провести аудит виділених аграрних дотацій, переважну більшість яких отримувана компанія «МХП».

Зазначимо, що «МХП» є найбільшим виробником курятини в Україні. У 2017 році компанія отримала 230 мільйонів доларів чистого прибутку. За даними журналістів, у 2018 році «МХП» Косюка отримала 25% всіх аграрних дотацій держави.

7 листопада 2018 року уряд дозволив великим агровиробникам отримувати державну компенсацію відсотків за кредитами.

За підсумками 2017 року Косюк посів шосте місце у рейтингу найбагатших українців. Його статки оцінили у 900 мільйонів доларів

Поділитись: