Microsoft виявила у своїх системах шкідливе програмне забезпечення. Це пов'язано з хакерськими атаками
У компанії Microsoft заявили, що виявили у своїй системі шкідливе програмне забезпечення. Воно пов'язане з масовими хакерськими атаками на Міністерство фінансів США та інші установи.
Про це повідомляє пресслужба корпорації.
За інформацією Microsoft, ознаки хакерської атаки були виявлені щодо 40 компаній-клієнтів корпорації. Серед них були аналітичні центри, IT-компанії, урядові та неурядові організації.
Приблизно 80% цих клієнтів розташовані у США. Проте хакерських атак також зазнали компанії з Канади, Мексики, Бельгії, Іспанії, Великої Британії, Ізраїлю та Об'єднаних Арабських Еміратів.
Крім того, у Microsoft наголосили, що виявили у своїй системі шкідливу версію програмного забезпечення SolarWind. У компанії почали розслідування, але поки що не знайшли підтверджень, що хакерські атаки могли бути спрямовані на компанії-клієнтів.
«Це не шпигунство, як зазвичай, навіть в епоху цифрових технологій. Це акт необдуманості, який створив серйозну технологічну вразливість для Сполучених Штатів і світу», — наголосили в корпорації.
Там також додали, що хоча остання хакерська атака пов'язана здебільшого зі США та іншими демократичними країнами, під ризиком люди в усьому світі.
Що це за злам?
У неділю, 13 грудня, стало відомо про злам системи комунікацій Міністерства фінансів і торгівлі США та інших урядових установ країни в межах глобальної шпигунської кампанії, що тривала декілька місяців. Злам, імовірно, відбувся ще навесні, з того часу група хакерів мала доступ до електронної пошти відомств.
Наразі розслідування інциденту ще на початковому етапі. Для з'ясування обставин залучили Федеральне бюро розслідувань США, але такі справи можуть затягуватись.
Наразі фахівці намагаються з'ясувати, яку саме інформацію могли викрасти та як її потенційно зможуть використати. Також невідомо ні про замовників, ні про виконавців хакерської атаки. Однак джерела, знайомі зі слідством, кажуть, що зараз відповідальним за напад вважається угруповання Cozy Bear (або APT29), яке пов'язують із російськими спецслужбами. Росія, зі свого боку, усі звинувачення заперечує.
Автор: Остап Крамар
- Поділитися: