У Миколаєві напали на журналіста: поліція відкрила кримінальне провадження

Увечері, 30 листопада, у Миколаєві невідомі напали на журналіста місцевого видання «Новости—N» Олександра Влащенка. Потерпілого забрала «швидка», а правоохоронці відкрили кримінальне провадження.

Як повідомляє поліція Миколаївської області, нападник бризнув журналісту в очі невідомою речовиною та кілька разів ударив в обличчя, після чого втік.

У поліції з'ясовують обставини інциденту та мотиви вчинку. Особу ще не встановили.

Попередньо слідчі розпочали кримінальне провадження за ознаками ч. 1 ст. 125 КК України «умисне легке тілесне ушкодження». Санкція статті передбачає покарання від накладення штрафу до виправних робіт на строк до одного року.

За даними видання, де працював журналіст, напад стався близько 22:30, на вул. Садовій, біля під'їзду будинку, в якому він живе.

Влащенко повертався додому, коли до нього підійшов невідомий і бризнув прямо в обличчя з газового балончика. Після цього його кілька разів ударили кулаком в обличчя.

Скільки було нападників — один або кілька — він не пам'ятає. Нічого з грошей та речей потерпілого не пропало.

Після цього його близькі подзвонили у поліцію і викликали «швидку допомогу». Лікарка діагностувала ураження слизових оболонок очей, порожнини рота і трахеї, а також травматичне ушкодження нижньої губи. Травма, за її словами, вимагає хірургічного втручання.

У виданні наголошують, що на Влащенка вже не вперше нападають. У жовтні 2012 року на нього було скоєно розбійний напад, в результаті якого той отримав кульове поранення в голову з пневматичного пістолета. Кулю досі так і не витягли — вона застрягла глибоко в тканини головного мозку.

Тоді міліція знайшла нападників: їх засудили до тривалих термінів позбавлення волі. У вересні 2014 року Влащенка викрали невідомі. Йому одягли на голову мішок, силою заштовхали у машину і вивезли за місто. Там його утримували близько 5 годин, допитували, погрожували вбивством.

За цим фактом написали заяву у правоохоронні органи, однак нападників так і не знайшли.

Нагадаємо, за підтримки Ради Європи у Раді 6 листопада відбулися слухання щодо безпеки діяльності журналістів в Україні. Комітет свободи слова затвердив список спікерів, серед яких була журналістка hromadske Анастасія Станко. Її доповідь присвячена особливостям роботи журналістів у зоні конфлікту на Донбасі, а також висвітленню подій на Сході України.