Міністр фінансів України Сергій Марченко переконує, що перед скасуванням розміщення нових 12-річних євробондів 2 липня, влада радилася з інвесторами.

Про це міністр повідомив на брифінгу 2 липня, передає кореспондент hromadske.

За його словами, інвестори скасування оцінили схвально.

«Ми показуємо, що держава не намагається бігати за швидкими грошима. Якщо є питання, ми вирішили зробити паузу», — сказав Марченко.

Він зазначив, що Мінфін надалі буде стежити за ситуацією і, можливо, вийде на ринок з євробондами пізніше. Також додав, що «гіршого моменту для заяви Смолія не було».

«Ми продовжимо роботу з інвесторами та партнерами, з МВФ. Ніхто не ставить під сумнів незалежність НБУ. Я вважаю що відставка голови НБУ не має впливати на макроекономічну стабільність», — розповів міністр і додав, що нині на рахунках держави є достатньо грошей: 75 млрд грн і 2 млрд доларів.

Також Марченко каже, що немає жодних підстав хвилюватися за курс валют у зв'язку з відставкою Смолія.

Зазначимо, 2 липня Україна планувала випустити 12-річні єврооблігації, залучивши на ринку 1,75 мільярда доларів. Згодом стало відомо, що розміщення євробондів скасували через заяву про відставку очільника Нацбанку Якова Смолія.

Напередодні голова Нацбанку Яків Смолій повідомив, що написав на ім'я президента заяву про відставку. Обґрунтуванням цієї заяви Смолій назвав «системний політичний тиск», який заважав йому виконувати свої обов’язки. Цю заяву вже погодив президент Володимир Зеленський та передав її на розгляд Верховної Ради, яка й має ухвалити остаточне рішення.

Поділитись: