Угоду про розміщення Україною нових 12-річних євробондів скасували. Це рішення пов'язане із заявою голови Національного банку України Якова Смолія подати у відставку через політичний тиск.

Про це повідомляє Bloomberg та йдеться у повідомленні пан'європейської фондової біржі.

Скасування угоди відбулося з ініціативи українського уряду. Таке рішення є першим подібним в історії України.

«Наскільки я розумію, в інвесторів не було права відмовитись (від євробондів — ред.), хіба йти потім судитися. Але наш уряд вчинив розумно: між короткостроковою ціллю взяти гроші зараз і довгостроковою ціллю — зберегти довіру інвесторів, обрали друге», — прокоментував hromadske аналітик інвестиційної компанії ICU Михайло Демків.

Нові євробонди України мали стати першим виходом уряду на міжнародні ринки капіталу від початку коронавірусної економічної кризи. Очікувалося отримати загалом 1,75 мільярда доларів, з яких 750 мільйонів доларів мали спрямувати на погашення боргів. Решту уряд міг використати на покриття дефіциту державного бюджету (його розмір у 2020 році складає близько 300 мільярдів гривень або чверть всіх запланованих видатків).

Уряди можуть скасувати розміщення єврооблігацій, коли стається певне негативна подія, що впливає на кредитний рейтинг країни або ж на привабливість цих цінних паперів. Наприклад, так само вчинив уряд Бахрейну у 2016 році, коли рейтингове агентство S&P погіршило кредитний рейтинг цієї країни.

Скасування угоди означає, що Україна не отримає запланованих 1,75 мільярда доларів від розміщення євробондів та не зможе використати їх для погашення боргів та покриття дефіциту державного бюджету.

Раніше опитані hromadske аналітики повідомляли, що угоду про розміщення єврооблігацій можуть скасувати через заяву про відставку Смолія.

Востаннє перед цим уряд залучав кошти на міжнародних ринках на початку 2020 року, випустивши цінні папери на 1,25 мільярда євро під рекордно низькі 4,375% річних.

Поділитись: