Україна завершила випуск 12-річних єврооблігацій, залучивши на ринку 1,75 мільярда доларів. Відсоткова ставка за цими цінними паперами складає 7,3% річних.

Про це повідомляє «Інтерфакс-Україна», посилаючись на інформацію у банківських колах. Цю інформацію hromadske підтвердив інвестиційний банкір Dragon Capital Сергій Фурса.

Зазначається, що угоду з розміщення євробондів українським урядом встигли завершити незадовго до оголошення головою Національного банку України Яковом Смолієм рішення подати у відставку у зв'язку із «системним політичним тиском».

Нові євробонди України стали першим виходом уряду на міжнародні ринки капіталу від початку коронавірусної економічної кризи. Очікується, що 750 мільйонів доларів від випуску цих євробондів мають спрямувати на погашення боргів за євробондами, які терміном погашення у 2021-2022 роках.

Востаннє перед цим уряд залучав кошти на міжнародних ринках на початку 2020 року, випустивши цінні папери на 1,25 мільярда євро під рекордно низькі 4,375% річних.

Опитані hromadske представники ринку вважають, що існує ймовірність того, що угоду з розміщення євробондів можуть скасувати у зв'язку з рішенням Якова Смолія подати у відставку через політичний тиск.

Перед цим Україна випустила шестирічні євробонди у євро 13 червня 2019 року. Тоді ставка дохідності за євробондами складала 6,75% річних. Тобто наразі Мінфін знизив ставку дохідності євробондів на більш ніж 3 відсоткових пункти.

Поділитись: