Міністерка фінансів України Оксана Маркарова підтвердила, що уряд готується до розміщення нової хвилі єврооблігацій, термін обігу яких складає 7 років.

Про це Маркарова написала у Facebook.

Так, міністерка підтвердила, що наразі урядова команда на чолі з нею почала чотириденне road show — пошук потенційних покупців євробондів серед іноземних інвесторів.

«4 дні, 4 міста (Лондон, Франкфурт, Мюнхен і Мілан), де разом з Юрієм Буцою (урядовий уповноважений з питань державного боргу ред.), Максимом Нефьодовим (заступник міністра економічного розвитку та торгівлі України — ред.), Наталією Волковською та Поліною Яровою (директорка департаменту боргової політики Мінфіну — ред.) поговоримо про новий 7-річні євробонди (і цей раз вони в євро)», — повідомила Маркарова.

Напередодні про випуск єврооблігацій Україною повідомляв «Интерфакс» з посиланням на власні джерела. За даними агентства, посередником у розміщенні євробондів виступатимуть два міжнародні банки — BNP Paribas та Goldman Sachs.

Про суму, яку держава планує залучити цим випуском єврооблігацій, наразі не повідомляється.

Зазначимо, що востаннє Україна випускала єврооблігації у березні 2019 року, коли дорозмістила облігацій на 350 мільйонів доларів. Відсоткова ставка за боргом склала 9,75% річних. Наразі на розмір відсоткової ставки може суттєво вплинути замороження співпраці з МВФ та період політичної нестабільності в Україні, зокрема проведення дострокових виборів до Ради.

Нагадаємо, що за даними Нацбанку, протягом травня 2019 року Україна виплатила за валютними боргами 1,8 мільярда доларів.

Зазначимо, що травень — один з двох пікових місяців за виплатами за державним боргом у 2019 році. Наступний пік виплат відбудеться у вересні.

5 червня Кабінет міністрів України затвердив стратегію управління державним боргом, яка передбачає поступове зменшення його роз міру та частки, номінованої у іноземній валюті.

Зазначається, що максимальне значення державного боргу у відсотках до ВВП було у 2016 році та складало 69,2%. Наприкінці 2018 року розмір державного боргу України став меншим за 60% ВВП.

Нагадаємо, що напередодні у Міністерстві фінансів повідомили, що державний борг України у квітні 2019 року виріс на 1 мільярд доларів — до 79,82 мільярда доларів.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile