В оновленому проєкті змін до державного бюджету України уряд передбачив зменшення видатків на низку державних програм, зокрема на відрядження, статистику та деяких капітальних витрат.

Про це повідомив міністр фінансів України Сергій Марченко під час брифінгу 8 квітня.

«Перш за все, ми скоротили видатки, які стосуються проведення різних фестивалів, форумів, культурних заходів. Частину спортивних заходів також було скорочено», — повідомив Марченко.

Також уряд пропонує Раді скоротити видатки на:

  • Статистичні спостереження
  • Відрядження
  • Частково скоротити розмір зарплати у державному секторі, держпідприємствах;
  • Капітальні видатки, які наразі не є першочерговими.

За словами Марченка, уряд залишив практично незмінними очікування щодо надходження доходів до бюджету (їх у попередньому проєкті змін до бюджету скоротили на 123 мільярди гривень). Також уряд очікує, що дефіцит бюджету буде на рівні близько 300 мільярдів гривень (втричі більше, ніж є наразі).

Водночас розмір фонду для боротьби з коронавірусом вирішили зменшити на 30 мільярдів гривень — до 66 мільярдів гривень. Кошти з фонду планують витратити передусім на допомогу лікарям, необхідні закупівлі медичного обладнання тощо.

Зазначимо, що пропозицію уряду ще має підтримати Верховна Рада. Попередню пропозицію змінити бюджет депутати провалили. Ухвалення змін до бюджету є однією з вимог МВФ для підписання нової кредитної програми з Україною на 5-8 мільярдів доларів.

Поділитись: