Половину керівників українських митниць звільнили під час засідання колегії Державної митної служби 15 травня.

Про це повідомляє Міністерство фінансів.

Зазначається, що на засіданні колегії Державної митної служби за участю міністра фінансів Сергія Марченка та виконуючого обов’язки голови Держмитслужби Ігоря Муратова прийняли рішення про припинення виконання обов’язків керівників Закарпатської, Енергетичної, Азовської, Подільської, Поліської, Північної, Слобожанської, Буковинської митниць.

Також, керівнику Одеської митниці було вручено попередження про наступне звільнення.

За словами міністра фінансів, впродовж останніх двох тижнів аналізують роботу кожної митниці. Він додав, що за результатами показників діяльності низки митниць уже можна робити висновки про неефективність їх роботи, наслідком чого є кадрові рішення.

«Очевидно, ви мене не почули з першого разу. Кілька тижнів тому на колегії, де ви всі були присутні, я не просто заявив про необхідність змін в системі митної служби. Я озвучив свої очікування від реформи і поставив вам конкретні завдання», — сказав Марченко.

Він додав, що це не останні кадрові ротації у митницях.

«Кадрові зміни у митній службі будуть тривати до тих пір, поки митниця не запрацює належним чином з висококваліфікованими і доброчесними працівниками. У той же час, достойні професіонали можуть розраховувати на захист закону і мою підтримку», — сказав міністр.

Нагадаємо, 24 квітня Кабмін звільнив з посад очільника Державної митної служби Максима Нефьодова та главу Податкової служби Сергія Верланова. Прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що це зробили за поданням чинного міністра фінансів Сергія Марченка «у зв'язку зі зміною уряду».

Крім цього, 24 квітня Верховна Рада створила тимчасову слідчу комісію, яка має розслідувати заяви колишнього міністра фінансів Ігоря Уманського про можливі корупційні дії посадових осіб Державної митної та податкової служб. Сергій Верланов повідомив, що звернувся до прокуратури із заявою на Уманського, адже вважає його висловлювання неправдивими.

Наприкінці 2018 року Кабінет міністрів України розділив Державну фіскальну службу на податкову і митну служби, а також повідомив про намір провести конкурс на керівників новоутворених відомств.

Сергій Верланов очолив Податкову службу у травні 2019 року. Максим Нефьодов став керівником Митної служби у липні того ж року.

Поділитись: